Pohľad na zrazenú študentku Linh bol strašný, podľa svedka však šoférka Kralevich ani nevystúpila z auta

Daniela Kralevich
Podnikateľka a bývalá modelka Daniela Kralevich. Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 31. januára 2023, 12:53

Na Okresnom súde Bratislava II v utorok pokračovalo hlavné pojednávanie s podnikateľkou a bývalou modelkou Danielou Kralevich, ktorá čelí obžalobe pre prečin usmrtenia.

Prípad sa týka dopravnej nehody, pri ktorej 21. septembra 2020 v Bratislave na Tomášikovej ulici po náraze motorového vozidla zahynula mladá študentka Linh.

Žiadala o vrátenie auta

Na začiatku pojednávania obžalovaná predložila súdu žiadosť o vrátenie jej auta značky Range Rover, ktoré je zaistené orgánmi činnými v trestnom konaní. Samosudca však jej žiadosť zamietol ako predčasnú, keďže vozidlo je predmetom znaleckého dokazovania.

„Znalecké dokazovanie zatiaľ nebolo vykonané, znalec nebol vypočutý,“ povedal sudca. Na súd sa zároveň za účelom výpovede dostavili dvaja predvolaní svedkovia.

Svedkovia opísali smrteľnú zrážku

Obaja svedkovia boli v inkriminovaný deň na mieste nehody ako vodiči. „Ja som zaregistroval len posledný moment, náraz, a neviem, či aj krik poškodenej,“ uviedol jeden z nich. Podľa druhého to bol strašný pohľad“, pričom poškodená bola v stave, že už nemalo význam poskytovať jej prvú pomoc.

Pani vodička ani nevystúpila z auta, skonštatoval. Pojednávanie v tejto veci bude pokračovať 16. mája výsluchom štyroch svedkov.

Museli vytýčiť hlavné pojednávanie

Podľa medializovaných informácií prechádzala osemnásťročná študentka vietnamského pôvodu po priechode pre chodcov, keď ju zrazilo vozidlo Range Rover. To šoférovala podnikateľka Daniela Kralevich.

Súd pritom už v tejto veci raz rozhodol, keď trestným rozkazom v júli 2021 uložil obžalovanej trest dva roky a sedem mesiacov väzenia, ktorý bol podmienečne odložený na skúšobnú dobu v trvaní štyroch rokov. Daniela Kralevich tiež dostala zákaz šoférovať na dobu šesť rokov a pozostalým mala nahradiť škodu.

Keďže však obžalovaná ako aj prokurátor podali proti trestnému rozkazu odpor, vo veci muselo byť vytýčené hlavné pojednávanie. Daniela Kralevich následne odmietla na začiatku súdneho procesu svoju vinu.

Na prípad sa pozrel aj Žilinka

Vyšetrovanie, ktoré sa uskutočnilo po dopravnej nehode na jeseň 2020, následne preveroval generálny prokurátor Maroš Žilinka. Vo februári 2021 oznámil, že zistil neprimeranú dĺžku znaleckého dokazovania, ako aj pasivitu pri výkone dozoru nad dodržiavaním zákonnosti zo strany prokurátora. Vtedajší prezident Policajného zboru Peter Kovařík tiež konštatoval pochybenie vyšetrovateľa.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniela KralevichMaroš ŽilinkaPeter Kovařík