Bugár skončil s Matovičom, je možno horší ako extrémisti

Igor Matovič, Béla Bugár
Podpredseda parlamentu a šéf Mosta-Híd Béla Bugár a líder OĽaNO-NOVA Igor Matovič. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 21. apríla (WebNoviny.sk) – Predseda Mosta-Híd Béla Bugár skončil s lídrom OĽaNO-NOVA Igorom Matovičom, zloba a nenávisť, ktorú šíri, sa nedá prekonať.

„Čoho som sa vzdal je, že nenávisť a zloba, ktorú šíria hlavne páni Matovič a Lipšic, sa dajú prekonať. Nedajú sa. Obávam sa, že tieto emócie nedokážu ani ovládať. Preto som sa rozhodol, že s pánom Matovičom končím. Mohol by prísť s najlepším nápadom, u mňa skončil. V ničom sa nelíši od nacionalistov a extrémistov, je možno ešte nebezpečnejší, lebo je hlavným predstaviteľom konšpiračných teórií. Žiaľ, toto borgiovské predstavenie nás tu bude sprevádzať štyri roky. Je mi to ľúto, ale budeme sa s tým musieť naučiť žiť,“ povedal Bugár v rozprave k programovému vyhláseniu vlády.

Veľká časť verejnosti sa podľa Bugára už vyrovnala s emóciami, ktoré sprevádzali voľby

Podpredseda parlamentu si myslí, že programové vyhlásenie vlády by opozícia nemala hodnotiť podľa emócií, ale faktov. Rovnako by mala vládu posudzovať a kontrolovať na základe činov a splnených, respektíve nesplnených sľubov, nie na základe emócií a nenávistí.

Veľká časť verejnosti sa podľa Bugára už vyrovnala s emóciami, ktoré sprevádzali voľby a dokázali prijať skutočnosť, že výsledky možno nezodpovedajú očakávaniam. „Ale niektorí politici dodnes nespracovali frustráciu z výsledkov volieb a asi ani nespracujú skutočnosť, že nie sú súčasťou vlády,“ povedal podpredseda parlamentu.

Nový kabinet podľa jeho slov nedostal ani obligátnych sto dní, na program vlády sa útočí ešte predtým, ako kabinet dostal príležitosť ho napĺňať. „S nenávisťou sa politika robiť nedá a nemá. Napriek tomu je to choroba niektorých kolegov. Nevzdávam sa však nádeje, že tento parlament bude fungovať ako najvyššia inštitúcia štátu a nie ako cirkus,“ dodal Bugár.

Matovič vyčíta Bugárovi politické prešľapy

Vládny program podľa predsedu Mosta-Híd pripravovali s najlepším vedomím a svedomím a zodpovedne. „Aj v mene kolegov prehlasujem, že tieto útoky a nenávisť nás neodradia od toho, aby sme pevne plnili to, prečo sme išli do vlády, a to je posilnenie princípov právneho štátu, boj proti korupcii, rozvoj regiónov a práv menšín,“ povedal Bugár.

Koalícia si podľa Bugára želá konštruktívnu opozíciu, s ktorou sa bude dať diskutovať o tom, čo je dôležité pre Slovensko a občanov. „Aby sa tu žilo a pracovalo lepšie, to nie je len záujmom najhlasnejších opozičných poslancov, ale každého jedného z nás,“ poznamenal. Pripomenul, že v koaličnej zmluve sa hovorí aj o tom, že vládne strany chcú s opozíciou diskutovať o dôležitých návrhoch zákonov.

Matovič podľa vlastných slov proti Bugárovi ľudsky a osobne nič nemá. Vyčíta mu len politické prešľapy. Úlohou opozície je podľa Matoviča kontrolovať vládnu moc, Bugár za 27 rokov v politike podľa Matoviča nikdy nezobral do rúk zodpovednosť a nešiel osobne do vlády, vždy zostal v parlamente. Život podľa Matoviča Bugár zlepšil svojim susedom na ulici, ale nie všetkým občanom. Ľudia podľa Matoviča nevolili Most-Híd preto, aby išli robiť „zločincov so Smerom“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla BugárIgor Matovič
Firmy a inštitúcie Most-HídNR SR Národná rada Slovenskej republikyOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti