Bugár nechce Fórum poslancov pod Budapešťou

Bugár Orbán

BRATISLAVA 19. júla (WEBNOVINY) – Predseda strany Most-Híd Béla Bugár chce dosiahnuť, aby Fórum poslancov Karpatskej kotliny nepatrilo pod maďarský parlament. „Pokúsim sa prvé kroky nasmerovať na Maďarsko. Presvedčiť, že sú určité možnosti, ako urobiť malý krok alebo nejaké gesto smerom na Slovensko, ale aj na slovenských Maďarov, napríklad uznesenie maďarského parlamentu o tom, že Fórum poslancov Karpatskej kotliny patrí pod maďarský parlament. Keby to uznesenie anulovali, tak už by to bol určitým spôsobom minimálne náznak toho, že rozumejú, čo vadilo,“ povedal v rozhovore pre agentúru SITA Bugár.

Podľa Bugára je problém predsedu Fideszu a predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána, že spolu nerokovali a Most-Híd nebral do úvahy. „On si musí vybrať cestu. Má rôzne cesty, rôzny výber. To je jeho rozhodnutie. Moje rozhodnutie je, že môžem rokovať bez problémov, ale len ako partner, nie ako podriadená osoba, to neexistuje,“ vyhlásil

Bugár upozornil, že podpredseda maďarskej vlády už strane Most-Híd poslal list, v ktorom Bugárovu stranu oslovil, aby zaslala stanovisko, čo by chcela zmeniť na Fóre poslancov Karpatskej kotliny. „Pritom ešte pred dvoma-troma týždňami hovoril, že my musíme dokázať, či sme maďarská strana, alebo nie. Ja som odkázal, že my nič dokazovať nebudeme, ja dokážem voličom, že držím slovo a chceme zrealizovať náš program. Takže, došlo tam k posunu. Čakáme ako sa zachovajú. Zúčastním sa na každom rokovaní, na ktoré ma pozvú. Pokiaľ budem vidieť, že to má význam,“ uviedol Bugár.

To znamená, že Bugár pôjde aj na rokovanie fóra. „Určite raz áno a to s posolstvom, že to uznesenie, neuralgický bod, treba odstrániť. A keď sa to neurobí, keď sa to nejakým spôsobom odmietne, tak potom nemám dôvod zbytočne provokovať,“ dodal.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla Bugár
Firmy a inštitúcie Fidesz