Bugár: Ficova vláda sa snaží prekryť svoje zlyhania

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Béla Bugár
Predseda strany Most-Híd Béla Bugár. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 14. januára (WebNoviny.sk) – Vláda sa podľa predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára snaží prekryť svoje systémové zlyhania. Ako povedal pre agentúru SITA, len za posledných sedem dní sa stalo viacero zásadných vecí, ktoré by nemali zostať nepovšimnuté.

„Minister práce priznal zlyhávanie dôchodkového systému, ako ho nastavila súčasná vláda. Takisto ministri školstva či zdravotníctva namiesto priznania vlastných pochybení a nesplnených sľubov obviňujú zdravotné sestry či učiteľov z politikárčenia,“ uviedol niekoľko príkladov Bugár.

Je podľa neho nemiestne upodozrievať sestričky a učiteľov zo zneužívania svojej neutešenej situácie na politické účely. „Aj učitelia aj sestričky sú neodmysliteľnou a nenahraditeľnou súčasťou fungovania verejných služieb v krajine, preto majú legitímne právo vyjadriť svoj názor,“ dodal Bugár.

Podľa neho tieto udalosti nezapadajú do marketingovej predvolebnej stratégie Smeru, preto sa ešte s väčšou intenzitou púšťa do umelého vyvolávania strachu. „Problémy a nespokojnosť ľudí so súčasnou vládou sú pritom len vrcholom ľadovca. Žiaľ, v tejto krajine okrem korupcie a politického marketingu nefunguje nič,“ vyhlásil Bugár.

Most-Híd dlhodobo hovorí, že najväčším zlyhaním vlády jednej strany je absencia systémových krokov a nekontrolovaný rozmach korupcie. „Tam, kde nefungujú pravidlá, kde zákony neplatia pre všetkých rovnako, nefunguje nič,“ pripomenul základné pravidlo, ktoré by malo platiť vo fungujúcom právnom štáte. Podľa Bugára ide preto v týchto voľbách o veľa. „Ide o to, aké bude ďalšie smerovanie Slovenska, či pravidlá budú platiť pre každého, či verejné služby budú dostupné a dôstojné, či bude fungovať školstvo a vzdelávanie,“ dodal Béla Bugár.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Béla Bugár
Firmy a inštitúcie Most-HídVláda SR