Budúcnosť podľa Trumpa patrí vlastencom, jeho prejav označili za búrlivú obhajobu nacionalizmu

Donald Trump
Prezident USA Donald Trump počas prejavu na pôde Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov,
  • aktualizované 25. septembra 7:09

Podľa amerického prezidenta Donalda Trumpa budúcnosť nepatrí svetoobčanom, ale národovcom. Trump to vyhlásil v utorňajšom prejave na pôde Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov (VZ OSN), ktorý agentúra The Associated Press (AP) označila za „búrlivú obhajobu nacionalizmu„.

Výzva svetovým lídrom

Trump v prejave vyzval svetových lídrov, aby uprednostňovali záujmy svojich štátov, ktoré budú oddelené „pevnými hranicami“ a budú mať každý s každým separátnu obchodnú dohodu.

Budúcnosť nepatrí globalistom. Budúcnosť patrí vlastencom. Budúcnosť patrí silným nezávislým štátom. Globalizmus vyvíjal enormný tlak na minulých lídrov, čo zapríčinilo, že ignorovali národné záujmy svojich krajín. Tieto časy sa skončili,“ konštatoval Trump na pôde VZ OSN.

Fanúšik čistého vzduchu

Trumpov vzťah k celosvetovým problémom sa ukázal aj v pondelok, keď sa americký prezident síce zastavil aj na dôležitom klimatickom summite na pôde OSN, no zotrval na ňom len pätnásť minút a hneď odišiel na iné podujatie – konferenciu o slobode vierovyznania.

„Som veľkým fanúšikom čistého vzduchu a čistej vody a všetky krajiny by sa mali spojiť a robiť to. Mali by to robiť pre seba. Veľmi, veľmi dôležité,“ povedal pri odchode zo summitu o klíme, ktorý je jednou z hlavných udalostí roka a jednoznačne dominuje aj tohtotýždňovému summitu OSN, nie však podľa Trumpa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald Trump