Bude novým trénerom Manchester United Erik ten Hag? V Ajaxe Amsterdam urobili maximum pre jeho zotrvanie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Erik ten Hag
Foto: SITA/AP

V ostatných týždňoch sa čoraz častejšie spomína meno Holanďana Erik ten Haga s obsadením pozície hlavného trénera anglického klubu Manchester United po skončení aktuálnej sezóny. Kým v úvode týchto dohadov sa spomínali aj mená ďalších kandidátov, najnovšie sa píše už len o tom, kedy 52-ročný holandský odborník podpíše s Red Devils zmluvu na tri roky.

Ten Hag je v súčasnosti kormidelníkom holandského Ajaxu Amsterdam a je na dobrej ceste k zisku tretieho ligového titulu za ostatné tri riadne ukončené sezóny. V nedeľu jeho zverenci vo finále národného pohára podľa tímu PSV Eindhoven 1:2, v Eredivisie však pred týmto súperom majú päť kôl pred koncom náskok štyroch bodov.

„Urobili sme maximum pre to, aby zostal v Ajaxe,“ informoval technický riaditeľa Ajaxu Gerry Hamstra podľa ESPN, cituje ho web BBC.com. „Veríme, že zostane. Faktom zatiaľ je, že je stále u nás,“ pokračoval.

Spomenuté dohady o tom, kedy Manchester United potvrdí Ten Haga ako svojho nasledujúceho kouča, boli späté s termínom spomenutého nedeľňajšieho finále Holandského pohára. „O Erika ten Haga je záujem a je to normálne, u nás odvádza skvelú prácu,“ poznamenal Hamstra. Na margo toho, že Ajax pracuje na udržaní si svojho kouča, povedal: „Jeho reakcia bola taká, že sa sústredí na Ajax. A v klube sa pripravujeme na obe možnosti, na jeho zotrvanie aj možný odchod.“

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Erik ten HagGerry Hamstra
Firmy a inštitúcie Ajax AmsterdamManchester United