Brno zažilo zápas pod holým nebom, bodoval aj brankár Čiliak

Brno
V Brne odohrali hokejový zápas pod holým nebom.

BRNO 3. januára (WebNoviny.sk) – Hokejisti domácej Komety Brno zvíťazili v úvodnom nedeľňajšom zápase 33. kola najvyššej českej dlhodobej súťaže nad hráčmi HC Škoda Plzeň 5:2.

Hralo sa pred 18 514 divákmi v provizóriu pod holým nebom za Lužánkami. Hosťujúci „indiáni“ od 11. min viedli aj zásluhou asistencie Kristiána Kudroča. Moravské mužstvo však už do konca prvej tretiny zvládlo priebežný obrat na 2:1 aj s prispením Jozefa Kováčika pri druhom zásahu a napokon si už udržalo tri body.

Kováčik necelú minútu a pol pred koncom z vlastného obranného pásma spečatil do prázdnej bránky úspech Brna. V bránke Komety bol Marek Čiliak, asistent pri záverečnom góle.

Kometa Brno – Plzeň 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Góly: 20. a 33. J. Hruška (pri prvom asistencia J. KOVÁČIK), 17. Káňa, 48. V. Němec, 59. J. KOVÁČIK (ČILIAK) – 11. Lev (KUDROČ), 37. Indrák

Marek Čiliak (Brno) odchytal celý zápas.