Boris Kollár našiel v správe prezidentky Čaputovej pasáže, s ktorými nesúhlasil

PREZIDENT: Správa o stave republiky
Predseda NR SR Boris Kollár počas vystúpenia prezidentky SR v pléne Národnej rady SR so Správou o stave republiky. Bratislava, 29. november 2022. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) nechcel pomenovať, s čím sa nestotožnil v prejave prezidentky  Zuzany Čaputovej. Povedal, že nechce rozoštvávať a robiť z toho politikum.

Priznal, že v ňom sú pasáže, s ktorými nesúhlasil, no zároveň jej poďakoval za tie, ktoré venovala úspechom vlády. Stotožnil sa však s tým, že politici by mali väčšmi dbať na svoje výroky, ktoré sa podľa Kollára často zvrhávajú k vulgarizmom či osobnému napádaniu.

Kollár ďalej zdôraznil, že išlo o prezidentkin prejav a on ho neplánuje využívať na sebaprezenáciu, ani sebatrýznenie, ani sebareflexiu. Reagoval tak na otázku, či Čaputovej prejav využijú na sebareflexiu v rámci strany či vo vládnej koalícii. Prejav označil za autonómny, podľa neho vyjadroval pocity prezidentky, s ktorými sa on sám nemusí stotožniť.

To, že sa niekto nezúčastnil na prezidentkinom prejave v parlamente, označil za necitlivé a urážlivé. Igor Matovič (OĽaNO) mu tam nechýbal.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárIgor MatovičZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republiky