Bezdomovectvo zabíja. Nota bene spúšťa darcovskú zbierku Bývanie zachraňuje životy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
OZ PROTI PRÚDU: Zorganizovali zbierku SME S VAMI
Predajca pouličného časopisu Nota bene pred výdajňou počas mimoriadnej situácie v súvislosti s koronavírusom na Slovensku, ktorá spôsobila rapídny pokles predaja. Občianske združenie Proti prúdu, vydavateľ Nota bene preto zorganizovali krízovú zbierku s názvom Sme s vami, ktorú môžu ľudia podporiť na webe www.pomahatjelahke.sk. Dary umožnia predajcom zabezpečiť si základné potreby na prežitie - udržať si bývanie a získať potraviny, hygienické pomôcky a lieky. Bratislava, 20. marec 2020. Foto: SITA/OZ Proti prúdu
Tento článok pre vás načítala AI.

 Občianske združenie Proti prúdu, ktoré je vydavateľom časopisu Nota bene, spúšťa darcovskú zbierku Bývanie zachraňuje životy. Ako združenie priblížilo, podľa štatistík sa ľudia bez domova dožívajú menej ako 50 rokov.

To je o 20 rokov menej ako bežná populácia. Ľudia bez domova trpia štvornásobne vyššou úmrtnosťou, hrozí im trojnásobne vyššie riziko samovraždy a tretina z nich umiera na bežné, liečiteľné ochorenia. „Bezdomovectvo zabíja. Mnohým predčasným úmrtiam je však možné zabrániť. Riešením je dôstojné bývanie,“ vyhlásilo združenie.

Organizácia už 22 rokov pomáha 320 ľuďom bez domova dostať sa z ulice. Predajom časopisu Nota bene si 90 percent z nich zabezpečuje bývanie a základné potreby pre prežitie. Organizácia ako prvá spustila spustila projekt Sociálnej nájomnej agentúry,ktorá funguje sedem rokov. Ľuďom bez domova pritom pomáha poskytovať domov vďaka bytom od prosociálnych súkromných prenajímateľov. Verejnosť môže pomôcť ukončovať bezdomovectvo a môže prispieť na zbierku, ktorá je dostupná na www.pomahatjelahke.sk. Pomôcť môžu ľudia aj prenájmom bytu.

„Dary pomôžu ďalším ľuďom bez domova dostať sa z ulice a pomôcť si predajom časopisu Nota bene. Pomôžu tiež ďalším predajcom ukončiť bezdomovectvo v prenajatých bytoch. Príspevky od darcov pomôžu zabezpečiť odbornú sociálnu pomoc, umožnia vydávanie časopisu, získavanie bytov a odbornú pomoc,“ uzavrelo združenie.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Proti Prúdu