Bayern šokujúco zaváhal na pôde Kolína

Bez názvu

BERLÍN 5. februára (WEBNOVINY) – V sobotňajšom strernutí 21. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže 2010/2011 sa hráčom 1. FC Kolín podaril dokonalý obrat v súboji s úradujúcim majstrom Bayernom Mníchov. Bavori síce po prvom polčase vyhrávali už dvojgólovým rozdielom, ale domáci „capkovia“ po zmene strán málo vídaným spôsobom otočili výsledok stretnutia na konečných 3:2, predovšetkým vďaka dvom presným zásahom slovinského útočníka Milivojeho Novakoviča.

O zmazanie poslednej nuly v tabuľke I. bundesligy sa postaral zápas Mainz – Brémy (1:1). Pri premiérovej remíze Mainzu v aktuálnej sezone zasiahol do boja z dvojice Slovákov v drese domácich len Radoslav Zabavník, ktorý odohral celý zápas. Miroslav Karhan sedel len na lavičke náhradníkov. Bayer Leverkusen prekvapujúco nestačil v Norimbergu na miestny 1. FC a podľahol mu 0:1. Záverečných 5 minút odohrala ikona domáceho klubu Marek Mintál, mladík Róbert Mak nehral. Peter Pekarík z Wolfsburgu odohral celý duel na ihrisku jedného z príjemných prekvapení sezóny Hannoveru, hostia však nakoniec prehrali najtesnejším rozdielom 0:1. Pekarík dostal v stretnutí žltú kartu. Útočník Kaiserslauternu Adam Nemec nastúpil v 83. min zápasu v Hoffenheime, ani jeho prítomnosť však nepomohla hosťom vybojovať aspoň remízu, „čerti z Betzenbergu“ podľahli svojmu súperovi 2:3.

Sobotňajší program skompletizoval duel posledných dvoch mužstiev, v ktorom Mönchengladbach privítal Stuttgart. Domáca Borussia viedla po prvom polčase už dvojgólovýjm rozdielom, ale nevyužila šancu na prvé domáce víťazstvo v sezóne. Stuttgart napodobnil hráčov 1. FC Kolín v dueli s Bayernom a po prestávke tromi gólmi strhol víťazstvo vo svoj prospech. Pre hosťujúce mužstvo bol sobotňajší trojbodový zápis vôbec prvým na ihriskách súperov v aktuálnom ročníku I. bundesligy.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 21. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy 2010/2011:

Mönchengladbach – Stuttgart 2:3 (2:0)

Góly: 29. Dante, 31. De Camargo – 51. Pogrebňak, 56. Harnik, 87. T. Gebhart (z pok. kopu), ČK: 88. Dante (Mönchengladbach)

Hannover – Wolfsburg 1:0 (1:0)

Gól: 5. S. Pinto

Peter Pekarík (Wolfsburg) odohral celý zápas a v 84. min dostal žltú kartu

Hoffenheim – Kaiserslautern 3:2 (2:0)

Góly: 28. G. Sigurdsson, 40. Rudy, 62. Ibiševič – 58. Hoffer, 59. Rodnei, ČK: 79. Braafheid (Hoffenheim)

Adam Nemec (Kaiserslautern) hral od 83. min

Kolín nad Rýnom – Bayern Mníchov 3:2 (0:2)

Góly: 62. a 73. Novakovič, 55. Clemens – 22. Gomez, 43. Hamit Altintop

Mainz – Brémy 1:1 (1:0)

Góly: 19. Schürrle – 90. C. Pizarro

Radoslav Zabavník odohral celý zápas, Miroslav Karhan (obaja Mainz) sedel len na lavičke náhradníkov

Norimberg – Leverkusen 1:0 (0:0)

Gól: 60. Eigler, ČK: 86. Eigler (Norimberg)

Marek Mintál nastúpil v 85. min, Róbert Mak (obaja Norimberg) nehral

Francúzsko – I. liga

V sobotňajšom stretnutí 22. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže Ligue 1 zvíťazil nováčik z Brestu nad tímom Nancy 2:1 a v tabuľke sa posunul už na ôsme miesto. Hráči Olympique Marseille sa doma potrápili s posledným Arles, tri body však nakoniec predsa len vydolovali po jedinom góle, ktorý strelil reprezentačný útočník André-Pierre Gignac. Futbalisti AS St. Etienne zvíťazili v Montpellieri 2:1 po dvoch presných zásahoch útočníka Emmanuela Riviera, v tabuľke Ligue 1 preskočili svojho súpera a aktuálne figurujú na 5. pozícii. Sobotňajší program uzavrel duel Rennes – Paríž St. Germain. Úspešnejší v ňom boli nakoniec domáci, ktorí zvíťazili 1:0 a bodovo sa dotiahli práve na svojho súpera.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 22. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže Ligue 1 2010/2011:

Nice – Sochaux 1:0 (1:0)

Gól: 29. Pejčinovič, ČK: 44. Anin (Sochaux)

Taliansko – I. liga

Futbalisti Udinese Calcio zvíťazili v úvodnom sobotňajšom stretnutí 24. kola talianskej Serie A nad Sampdoriou Janov 2:0. Tri body pre severotalianske mužstvo zabezpečil ešte v prvom polčase Čiľan Alexis Sánchez a taliansky reprezentačný útočník Antonio Di Natale. Sampdoria nezvíťazila už v piatom stretnutí v rade. Klub z prístavného mesta sa naposledy tešil z plného bodového zisku 9. januára proti AS Rím (2:1). V druhom sobotňajšom stretnutí zvíťazil Juventus Turín na pôde Cagliari 3:1. Dva góly hostí pritom strelil útočník Alessandro Matri, ktorý len nedávno posilnil turínsky klub práve z mužstva z ostrova Sardínia.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 24. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže:

Cagliari – Juventus Turín 1:3 (0:1)

Góly: 51. Acquafresca – 21. a 75. Matri, 84. Toni

Udinese – Sampdoria Janov 2:0 (1:0)

Góly: 18. A. Sánchez, 39. Di Natale

Španielsko – I. liga

Futbalisti Levante prekvapujúco triumfovali v sobotňajšom zápase 22. kola Primera División na ihrisku tretieho Villarrealu a v boji o záchranu si pripísali cenné tri body. Aktuálne figurujú na 18. mieste, pričom strácajú bod na päticu mužstiev, ktoré sa nachádzajú mimo zostupovej zóny, „žltá ponorka“ z Villarrealu zostala tretia. Athletic Bilbao zvíťazil nad Sportingom Gijón hladko 3:0 a dostal sa na piate miesto v tabuľke pred Espanyol Barcelona, ktorý prehral na trávniku Almeríe 2:3. Bilbao má na piatom mieste náskok pred barcelonským klubom jedného bodu. Getafe si poradilo poľahky s La Coruňou po výsledku 4:1. O dva góly domácich sa postaral útočník Adrian Colunga. Getafe sa zásluhou zisku troch bodov prebojoval z 10. miesta na siedme miesto, ktoré okupuje spoločne s FC Sevilla.

Výsledok stretnutia FC Barcelona – Atlético Madrid (začiatok o 22.00 SEČ) vydá agentúra SITA v nedeľu ráno.

Výsledky sobotňajších zápasov 22. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže – Primera División:

Villarreal – Levante 0:1 (0:0)

Gól: 48. Valdo

Athletic Bilbao – Sporting Gijón 3:0 (2:0)

Góly: 16. D. López (z pok. kopu), 27. Toquero, 74. F. Llorente, ČK: 15. Gregory (Gijón)

Real Zaragoza – Racing Santander 1:1 (1:1)

Góly: 40. Boutahar – 14. Ch. Fernandez

Getafe – Deportivo La Coruňa 4:1 (3:0)

Góly: 19. a 26. Colunga, 45. Miku, 57. Rios – 68. Riki (z pok. kopu)

Almería – Espanyol Barcelona 3:2 (3:1)

Góly: 5. Henrique, 7. Uche, 18. Bernardello – 34. Verdú, 49. Álvaro

Osasuna Pamplona – Real Mallorca 1:1 (1:1)

Góly: 8. Flano – 37. Castro