Basketbalista LeBron James historicky ako prvý hráč prekonal hranicu 40-tisíc nastrieľaných bodov v NBA

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
LeBron James
LeBron James z tímu Los Angeles Lakers. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Fenomenálny basketbalista Lebron James ako prvý hráč v histórii prekonal hranicu 40-tisíc nastrieľaných bodov v NBA.

Podarilo sa mu dosiahnuť rekordný zápis

Tridsaťdeväťročnému Američanovi sa to podarilo v sobotňajšom súboji, v ktorom nastrieľal 26 bodov, ale jeho tím Los Angeles Lakers doma podľahol obhajcovi titulu Denveru Nuggets 114:124. James dosiahol bájnu streleckú métu vo svojej 21. sezóne v NBA v zápase s poradovým číslom 1475 v základnej časti sezóny. Celkovo sa v zápase dostal až na 40 017 bodov.

Najlepším strelcom histórie NBA sa James stal už pred rokom vo februári, vtedy prekonal predchádzajúci rekord legendárneho Kareema Abdula-Jabbara – 38 387 bodov. Tretí v historickom meradle je Američan Karl Malone s 36 928 bodmi. Aktuálne v súboji proti Denveru sa o historický moment postaral v druhej minúte druhej štvrtiny, keď zakončil popri brániacom Michaelovi Porterovi.

„Je to fajn pocit dosiahnuť rekordný zápis v tejto náročnej súťaži a pripomenúť si mená všetkých velikánov, ktorí ju hrali predo mnou. V konečnom dôsledku sa však ráta víťazstvo a tento môj moment nastal pri prehre nášho tímu. A pocit prehrávať z duše nenávidím,“ uviedol LeBron James v pozápasovej reakcii.

LeBron je príkladom vo viacerých smeroch

Neuveriteľne vyznieva aj ďalšia bodová štatistika v súvislosti s rodákom z Akronu v štáte Ohio. Minimálne 10 bodov dosiahol už v 1205 súťažných zápasoch po sebe, v ktorých nastúpil. Ďalšie približne tri a pol sezóny odohral v súčte všetkých zápasov v play-off, za čo môže okrem skvelej forme vďačiť aj tomu, že sa mu vyhýbali väčšie zranenia. V zbierke má štyri trofeje za celkové triumfy v NBA a ďalších šesť neúspešných finálových pokusov.

Tréner Nuggets Michael Malone strávil päť sezón s Jamesom ako asistent v Clevelande v rokoch 2005 – 2010. Nemohol si nevšimnúť obrovskú profesionalitu, ale aj oddanosť a lásku k basketbalu v podaní velikána Jamesa.

„Nie je možné, aby aj v takom veku hrával na vysokej úrovni bez toho, aby sa príkladne staral o svoje telo. LeBron je príklad toho, ako sa správne stravovať, spať a všeobecne regenerovať tak, aby rýchlo nabral späť sily pre basketbalové zápasy,“ vyhlásil Malone.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Kareem Abdul-JabbarKarl MaloneLeBron James
Firmy a inštitúcie Denver NuggetsLos Angeles LakersNBA