BASKETBAL: Nitra a Levice vedú série

ASTRUM LEVICE
Corey Jefferson (vľavo) a Tadej Kostomaj (vpravo) v zápase basketbalovej extraligy medzi BK 04 AC LB Spišská Nová Ves a ASTRUM Levice. Spišská Nová Ves, 16. apríl 2011. Foto: SITA/ Miroslav Dibák

BRATISLAVA 16. apríla (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov sobotňajších tretích stretnutí semifinále play-off extraligy basketbalistov (hrá sa na 3 víťazstvá):

BK SPU Nitra – BK Váhostav-SK Žilina 112:103 (28:31, 24:28, 24:15, 36:29) – stav série 2:1

Najviac bodov: Moore 41, Bosák 27, Montgomery 19 – Carter 30, McCoy 21, Tilandy a Hoferica po 13

TH: 41/33 – 32/22, trojky: 7 – 11, fauly: 27 – 31, rozhodovali: Brziak, Zubák a Tomašovič, 850 divákov

Diváci pod Zoborom videli strelecký koncert, keď za prvý polčas padlo neuveriteľných 111 bodov (52:59). V tejto prestrelke boli lepší hostia, ktorí mali až 72% úspešnosť zakončenia. Po zmene strán domáci mohutným náporom otočili nepriaznivý stav zápasu, keď prvé tri minúty vyhrali 13:2 (65:61). Od tej chvíle Nitrania neustále viedli, hoci len o tri či štyri body. Výraznejší náskok získali basketbalisti BK SPU 150 sekúnd pred koncom – 94:85. Záverečné sekundy boli dramatické, oba tímy zaznamenali po 18 bodov, no domáci si víťazstvo ustrážili.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – Astrum Levice 83:87 (13:25, 20:20, 18:20, 32:22) – stav série 1:2

Najviac bodov: Jefferson 18, Mróz 17, L. Johnson 13 – Vojtek 21, Toroman 18, Koštomaj 13

TH: 16/12 – 32/25, trojky: 7 – 8, fauly: 27 – 23, rozhodovali: Gabara, Lukáč a Karniš, 1200 divákov

Spišiaci získali v úvode náskok a tým aj rozvahu do svojej hry. Dôsledná obrana a úspešné trojbodové koše Toromana však dostali Levice do vedenia. Domáci hnaní publikom postupne ukrajovali z náskoku Levičanov, čím dali najavo, že zápas sa ešte neskončil. V tretej štvrtine sa bila obrana hostí s dravosťou domácich, no nezastaviteľní Levičania naďalej kontrolovali priebeh zápasu. Spišiaci sa nevzdávali, bojovali o každú loptu, ale hostia mali viac šťastia a z vydretého zápasu si na domácu palubovku odnášajú prvý mečbal.