Autor loga samitu je študent župnej školy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bsk

BRATISLAVA 6. apríla 2016 (WBN/PR) – O tri mesiace bude mať Bratislava v rukách historické predsedníctvo SR v Rade EÚ a stane sa dejiskom 7. Európskeho samitu regiónov a miest. Logo pre túto príležitosť vytvoril Jakub Mikula, študent 3. ročníka ŠÚV J. Vydru v Bratislave, ktorý ho predstavil na tlačovej konferencii.

„Aplikoval som do neho geometrické tvary, do ktorých som použil päť základných farieb zo samitu, ktoré boli v predošlom samite v Aténach. Tieto geometrické tvary symbolizujú regióny svojou veľkosťou, rôznymi rozmermi a aj rôznymi tvarmi, symbolizujú mestá a regióny. Most je symbolom spájania a o to aj v tom Európskom samite ide, o spájanie regiónov, miest a vlastne o spájanie ľudí v celej Európe,” povedal autor loga Jakub Mikula, študent ŠÚV J. Vydru v Bratislave.

Logo samitu bolo predmetom polročnej klauzúrnej práce študentov tretieho ročníka „Propagačnej grafiky” na Škole úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru v Bratislave a o víťazstvo bojovalo osem študentov. To nakoniec skončilo v rukách Jakuba Mikulu.

Pri svojej tvorbe si vybral most SNP, ktorý bol v roku 2001 vyhlásený za stavbu storočia a patrí do asociácie World Federation of Great Towers. V Bratislave je to najväčší most a taktiež jej symbol. Symbol spájania, pretože spája brehy rieky, spája ľudí, spája krajiny

„Zapojenie študentov župnej školy je súčasťou našej filozofie urobiť samit čo najviac verejným a ja si myslím, že je to špičková škola v rámci bratislavskej župy. Práve týmto spôsobom chceme zapájať aj ďalšie inštitúcie či už mestá, obce, mestské časti,“ dodal bratislavský župan Pavol Frešo.

BSK v rámci jednej zo svojich najdôležitejších kompetencií intenzívne podporuje stredné odborné školy – duálne vzdelávanie, zamestnateľnosť mladých a podporu mladých talentov. Už viac ako 6 rokov dáva župa príležitosť stredným školám, aby sa prezentovali aj na pôde Bruselu. V tomto duchu BSK oslovil vzdelávacie inštitúcie aj pre spoluprácu na príprave 7. Európskeho samitu regiónov a miest a jeho sprievodných podujatí. Prierezovo sa budú podieľať na príprave občerstvenia, hostesingu a tiež samotnej tvorbe programu a prezentácii vlastnej tvorby.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Pavol Frešo
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny kraj (VÚC)