Atlético Madrid môže vycestovať na Ligu majstrov, testy na Covid-19 neodhalili nové prípady

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Atlético Madrid
Foto: archívne, SITA/AP.
  • aktualizované 10. augusta, 14:51

Futbalisti španielskeho Atlética Madrid môžu vycestovať do dejiska záverečného turnaja Ligy majstrov 2019/2020. Po nedeľňajších dvoch pozitívnych testoch v tomto tíme u Ángela Correu a Šimeho Vrsaljka analýza nových vzoriek v pondelok neodhalila ďalšie osoby s koronavírusom. Kým spomenuté duo zostáva v Madride v izolácii, zvyšok tímu môže odletieť do portugalského Lisabonu.

Hráčov Atlética čaká ďalšie testovanie

Atlético má byť súperom RB Lipsko vo štvrtkovom štvrťfinále LM 2019/2020, ktoré sa uskutoční v portugalskom Lisabone. Ostatní siedmi štvrťfinalisti Ligy majstrov pozitívne prípady v súvislosti s ochorením COVID-19 nehlásili.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa zdravotného protokolu Európskej futbalovej únie (UEFA) sa všetci hráči vrátane realizačného tímu Atlética Madrid musia podrobiť ďalšiemu testovaniu. Ďalších sedem účastníkov turnaja v Portugalsku nehlásilo pozitívne testy na ochorenie COVID-19.

Hrá sa na dvoch štadiónoch

Štvrťfinále LM sa začne v stredu zápasom Atalanta BergamoParíž Saint-Germain. Vo štvrtok príde na rad už spomenutý duel Atlético Madrid – RB Lipsko, v piatok si v azda naočakávanejšom súboji zmerajú sily Bayern Mníchov a FC Barcelona a v sobotu Manchester City a Olympique Lyon.

Hrať sa bude na dvoch štadiónoch v portugalskom hlavnom meste Lisabon. Nový klubový šampión Európy bude známy v nedeľu 23. augusta, vtedy sa bude hrať od 21.00 h finále.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Firmy a inštitúcie Atlético Madrid