Arbitrážny súd potvrdil odvolanie Slovana Bratislava, UEFA sa k nemu odmietla vyjadriť

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Slovan Bratislava
Futbalisti ŠK Slovan Bratislava. Foto: ilustračné, SITA/Martin Medňanský

Športový arbitrážny súd (CAS) vo švajčiarskom Lausanne potvrdil prijatie odvolania slovenského futbalového šampióna ŠK Slovan Bratislava proti pondelkovému verdiktu Európskej futbalovej únie (UEFA).

Úrady nariadili karanténu

UEFA rozhodla o kontumácii duelu 1. kvalifikačného kola Ligy majstrov medzi KÍ Klaksvík a ŠK Slovan Bratislava v prospech domáceho klubu z Faerských ostrovov.

Podľa CAS vedenie Slovana požiadalo o odklad na stredu naplánovaného zápasu 2. kvalifikačného kola medzi švajčiarskym šampiónom Young Boys Bern a Klaksvíkom.

Keďže v dvoch minulotýždňových výpravách Slovana Bratislava sa po prílete na Faerské ostrovy vyskytla osoba s pozitívnym testom na koronavírus, miestne úrady obom nariadila karanténu. „Belasí“ tak nemohli nastúpiť na zápas v stredu ani v náhradnom piatkovom termíne.

Žiadajú aj odklad duelu s Young Boys

Následne v pondelok prišiel spomenutý verdikt UEFA. „Slovan sa odvolal na CAS proti administratívnemu vylúčeniu zo súťaže a požiadal aj o odklad duelu Young Boys – KÍ do vynesenia rozsudku v tejto záležitosti,“ uvádza sa vo vyjadrení CAS. UEFA sa pre agentúru AP odmietla vyjadriť v danej veci.

Pre ŠK Slovan Bratislava sa púť pohárovou Európou nekončí vyradením z LM, predstaviť by sa mal v 2. kvalifikačnom kole Európskej ligy so žrebom v pondelok 31. augusta.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie CAS Športový arbitrážny súdKÍ KlaksvíkŠK Slovan BratislavaUEFA Európska futbalová únia