Anton Siekel pokračuje na poste prezidenta olympijského výboru, vo voľbách nemal protikandidáta

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Anton Siekel
Prezident SOŠV Anton Siekel. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 15. októbra, 14:58

Anton Siekel zostáva na poste prezidenta Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV). V piatok na valnom zhromaždení výboru v Bratislave ho delegáti potvrdili vo funkcii, vo voľbách nemal protikandidáta.

Zo 122 hlasov ich Siekel získal 108, dovedna desať subjektov so štrnástimi hlasmi sa zdržalo hlasovania. Siekel tak získal mandát do jesene 2024, skončí sa mu po OH v Paríži. „Chcel by som sa poďakovať za dôveru,“ povedal Anton Siekel podľa webu SOŠV.

Známe sú už aj prvé mená vo výkonnom výbere SOŠV, dostali sa doň Danka Barteková, Peter Korčok, Anastasia Kuzminová, Daniel Liška a Matej Tóth.

V druhom kole voľby sa o dôveru vo VV SOŠV budú uchádzať Miroslav Šatan, Jozef Gönci, Monika Šišková, Marek Rojko, Boris Bergendi, Branislav Delej, Jozef Jurášek, Mária Berdisová, Anton Pacek, Rastislav Antala a Tomáš Kovács, spomedzi neolympijských športov aj Alica Fisterová, Michaela Kováčová, Boris Mlsna a Marián Vanderka.

Na poste ombudsmana pokračuje Fogaš

Ombudsmanom SOŠV bude na základe piatkových volieb naďalej Ľubomír Fogaš, za kontrolóra SOŠV a predsedu dozornej rady na päť rokov zvolili Jána Mižúra. Novými čestnými členmi SOŠV a držiteľmi Zlatého odznaku SOŠV sa stali Ľubor Halanda, Natália Hejková, Zdenko Kríž, Benjamín Leitner a Igor Nemeček.

Členmi dozornej rady sa stali Boris Čavajda a Ján Karšňák, nedostali sa do nej Vladimír Gubrický, Petr Horáček, Milan Roman ani Radoslav Peciar.

Delegáti za individuálnych členov SOŠV schválili Jozefa Krnáča, Stanislava Kropiláka, Máriu Jasenčákovú, Michala Martikána a Róberta Vitteka. Neúspešnými kandidátmi boli Marianna Némethová-Krajčírová, Miroslav Luberda a Miroslav Dráb.

Rýchla reakcia na zmeny

V úvode piatkového zasadnutia VZ SOŠV preniesol Anton Siekel správu o činnosti SOŠV za roky 2017 až 2021. Spravil tak ešte pred znovuzvolením do funkcie.

„SOŠV spravil maximum preto, aby zabezpečil všetky svoje činnosti, ktoré mu prislúchajú podľa stanov a úloh, ktoré dostáva. Zabezpečil v maximálnej miere prípravu tímov na olympijské hry a zimné olympijské hry. Rýchlo reagoval na zmeny, ktoré priniesla pandémia choroby COVID-19. SOŠV sa podarilo zjednotiť športové hnutie pod jednu strechu, aby sme boli partnerom pre každého s mandátom od svojich členov,“ povedal Anton Siekel.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Anastasia KuzminováAnton SiekelBranislav DelejDanka BartekováJozef GönciJozef JurášekMarek RojkoMatej TóthMiroslav ŠatanRastislav AntalaTomi Kid Kovács
Firmy a inštitúcie Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV)