Akýkoľvek „kompromisný scenár“ by sa rovnal priznaniu porážky demokracie, vyhlásil Zelenského poradca

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Mychajlo Podoľak
Mychajlo Podoľak, poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Foto: archívne, SITA/AP.

Akýkoľvek „kompromisný scenár“, ktorý nepredpokladá oslobodenie všetkých území Ukrajiny, by sa rovnal priznaniu porážky demokracie, víťazstvu Ruska, zachovaniu Putinovho režimu a v dôsledku toho prudkému nárastu konfliktov v globálnej politike.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V reakcii na výzvu čínskeho osobitného predstaviteľa pre euroázijské záležitosti Li Chueja na prímerie na Ukrajine prostredníctvom „uznania okupovaných ukrajinských území za ruské“, sa tak vyjadril poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda.

The Wall Street Journal predtým s odvolaním sa na západných predstaviteľov oboznámených s rokovaniami Li Chueja v európskych metropolách uviedol, že čínsky vyslanec sa zrejme pokúšal presvedčiť svojich európskych partnerov, aby vyzvali na prímerie na Ukrajine a uznali okupované ukrajinské územia za patriace Rusku.

Podoľak vo svojej reakcii prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter zároveň upozornil, že toto všetko je vytúženým snom Ruska. „Otázka je rečnícka: Prečo jednotliví verejní aktéri stále hrajú ‚ruský mediálny scenár‘ a predlžujú konflikt?,“ poznamenal.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Mychajlo Podoľak