13. konferencia Združenia informatikov samospráv Slovenska

ZISS logo
ZISS logo

BRATISLAVA 31. marca (WBN/PR) – V dňoch 24. 3. – 25. 3. 2011 sa uskutočnila 13. konferenciu Združenia informatikov samospráv Slovenska (ZISS), ktorú organizuje eSlovensko v spolupráci s Úniou miest Slovenska a Mestským úradom v Lučenci. Hlavnou témou konferencie bolo sprístupňovanie zmlúv samosprávami na internete a nové ohrozenia detí na internete z dôrazom na prevenciu na základných školách.

V prvý deň konferencie prednášala Monika Gregussová z Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie – VÚDPaP na tému Kybernetické šikanovanie a Jaroslav Oster zo spoločnosti Infoconsult, ktorý prezentoval príklady kybernetických trestných činov súčasnosti.

Druhý deň otvorila konferenciu primátorka meste Lučenec Alexandra Pivková, ktorá vyzdvihla náročnú prácu informatika v živom systéme samospráv. Minútou ticha si potom účastníci pripomenuli úmrtie svojho kolegu Vlada Kapraňa. Konferencia pokračovala prednáškou „Nové ohrozenia detí na internete“, ktorú prezentovala Monika Gregussová VÚDPaP a Viktor Fenďa Magistrát mesta Košice. Po nich predstavil Informačné systémy mesta Lučenec Pavol Cífer z MsÚ Lučenec. Juliana Nagyová a Miroslav Drobný z eSlovensko predstavili spoločné projekty: ZISS web a Facebook, Súťaž Najlepší informatik samospráv Slovenska, ZlatyErb.sk, Zodpovedne.sk, Pomoc.sk, Stopline.sk. Každý účastník konferencie dostal nové DVD OVCE.sk s 9 poučnými rozprávkami a príručkami. Predstavila sa slovenská delegácia samospráv na ISSS Hradec Králové. Slávnostne sa tiež odovzdali dekréty zo 720 školení, ktoré v minulých rokoch absolvovali informatici z viac ako 50 miest. Zverejňovaniu zmlúv samosprávami sa venoval v závere stretnutia Matej Kurian z Transparency International Slovensko a svoje skúsenosti v tejto oblasti predstavil aj Milan Matuška z MsÚ Martin.

ZISS si ako najbližší cieľ stanovilo užšiu spoluprácu s ďalšími stavovskými organizáciami pracovníkov samospráv (Asociácia prednostov úradov miestnej samosprávy v SR, Asociácie komunálnych ekonómov SR atď.), distribúciu projektu OVCE.sk do všetkých škôl a školských zariadení miest Slovenska a zavedenie členského pre svoju činnosť. Na budúcu konferenciu sa naplánovalo vyhodnotenie súťaže Najlepší informatik samospráv Slovenska.

Ing. Miroslav Drobný,

prezident eSlovensko o.z.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom