Z bývalej fabriky Slovenka má byť obchodné centrum

Bez názvu
Areál textilného závodu Slovenka na banskobystrickom Striebornom námestí, ktorý chce firma Slovenka resort podnikateľa Karola Konárika prebudovať na polyfunkčný komplex Foto: SITA/Dušan Hein

BANSKÁ BYSTRICA 21. septembra (WEBNOVINY) – Prestavbu bývalého areálu textilnej fabriky Slovenka na Striebornom námestí v širšom centre Banskej Bystrice na polyfunkčný komplex zahŕňajúci hotel s wellness, nákupné centrum a byty umožní zmena územného plánu centrálnej mestskej zóny, ktorú na dnešnom zasadnutí schválilo banskobystrické mestské zastupiteľstvo. Bývalý fabrický areál chce na polyfunkčný komplex nazvaný Slovenka resort prebudovať firma podnikateľa a speváka populárnych piesní Karla Konárika KK Company, ktorý sa na dnešnom zasadnutí zúčastnil. Okrem prestavby bývalej administratívnej budovy a budov bývalej pradiarne a konfekcie zahŕňa projekt aj výstavbu dvoch nových budov v tomto areáli, a to 11-poschodového hotela s wellness centrom a trojpodlažného parkovacieho domu.

Ako po hlasovaní poslancov uviedol Konárik, v prípade bezproblémového získania stavebného povolenia by sa stavebné práce mali rozbehnúť ešte v tomto roku a prvá etapa komplexu by mohla byť hotová na jar 2012. Druhá etapa, ktorú tvorí hotel, by potom mohla byť ukončená do konca roka 2012. Investíciu odhaduje na 40 miliónov eur, z toho 10 miliónov na hotel.

Poslanci v diskusii Konárikov zámer ocenili, podľa niektorých by však mal byť hotel maximálne osemposchodový, keďže je hneď vedľa historického centra mesta, mestskej pamiatkovej rezervácie. Všetci však súhlasili s tým, že fabrika do centra mesta nepatrí a je správne zmeniť funkčné využitie areálu. „Som šťastná, že centrum mesta začne vyzerať ako centrum krajského mesta. Vždy som sa čudovala, prečo je v centre mesta fabrika so smradľavým komínom, vedľa parku, vedľa školy,“ uviedla poslankyňa Katarína Čižmárová.

Karol Konárik neskrýval s hlasovaním poslancov spokojnosť. „Tým, že sa Karol Konárik rozhodol vybudovať Slovenku resort pri starom meste, za to by mala byť Bystrica spokojná, pretože tam predsa zamestnáme okolo 200 ľudí a bude to slúžiť pre občanov Banskej Bystrice. Touto cestou chcem poďakovať poslancom,“ povedal Konárik. Pozemky a budovy budúceho komplexu kúpila firma KK Company od správcu konkurznej podstaty Slovenky.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom