Štátny ústav na kontrolu liečiv má nového šéfa, Zuzana Baťová vo funkcii končí

PREZIDENTKA: Navštívila slovenský liekový ústav
Zuzana Baťová počas návštevy Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Bratislava, 12. apríl 2021. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Štátny ústav na kontrolu liečiv (ŠÚKL) povedie od februára Peter Potúček. Na poste riaditeľa a generálneho tajomníka úradu vystrieda Zuzanu Baťovú. Potúček bude ústav viesť do ukončenia riadneho výberového konania. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Potúček už v ŠÚKL pracoval

Potúček je absolventom Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Odborné vedomosti čerpal aj na univerzite v talianskom Ríme. V Štátnom ústave na kontrolu liečiv pracoval v rokoch 2005 až 2010. Pracovné skúsenosti v odbore získal aj na viacerých manažérskych pozíciách v komerčnom sektore.

„Prichádzam do prostredia, ktoré mi je známe, čo považujem za výhodu, pretože v čase pandémie je potrebné pre správne rozhodnutia vedieť sa rýchlo orientovať. V rámci COVID-19 je dôležité tiež nepretržite sledovať trendy a byť v úzkom kontakte s Európskou liekovou agentúrou a ďalšími odbornými autoritami. Verím, že aj v spolupráci s ministerstvom zdravotníctva budeme prinášať ľuďom na Slovensku moderné a bezpečné lieky, rovnako tak budeme ako Štátny ústav pre kontrolu liečiv zodpovedne plniť svoju úlohu v systéme,“ uviedol nový, dočasný šéf ústavu.

Baťová končí po takmer 10 rokoch

Baťová pôsobila v Štátnom ústave pre kontrolu liečiv takmer desať rokov. Za riaditeľku a generálnu tajomníčku služobného úradu bola vymenovaná v roku 2016 ako prvá žena vo vedení ŠÚKL. Predtým štyri roky pôsobila ako vedúca sekcie vedeckých a regulačných procesov registrácie liekov. Z postu riaditeľky požiadala o uvoľnenie na vlastnú žiadosť

„Chcem sa poďakovať kolegom, ako aj širokému okruhu partnerov, za dlhé roky spolupráce. Som presvedčená, že novému riaditeľovi odovzdávam vedenie dobre fungujúcej štátnej inštitúcie. Doktora Potúčka poznám ako odborníka z praxe, a preto mám dôveru, že ŠÚKL bude v správnych rukách a že bude zabezpečená kontinuita procesov,“ uviedla Baťová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter PotúčekZuzana BaťováZuzana Eliášová
Firmy a inštitúcie ŠÚKL Štátny ústav pre kontrolu liečiv