Regionálne nemocnice sú pripravené na čerpanie peňazí z Plánu obnovy, budú obrovskou pomocou

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nemocnica, lekár
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Regionálne nemocnice sú pripravené na čerpanie prostriedkov z Plánu obnovy a odolnosti. V tlačovej správe o tom informovala Asociácia nemocníc Slovenska (ANS), ktorá považuje investície do regionálnych nemocníc za jednu z kľúčových podmienok zlepšenia kvality poskytovania zdravotnej starostlivosti pre slovenských pacientov.

Dlhodobo na okraji záujmu

Týmto spôsobom budú finančné zdroje v celkovej hodnote 1,1 miliardy eur použité efektívne a v prospech pacienta.

Regionálne nemocnice sú dlhodobo na okraji záujmu a pre podfinancovanie slovenského zdravotníctva naakumulovali obrovský investičný dlh. Podľa viacerých odhadov v slovenských nemocniciach chýbajú 3 miliardy eur, z ktorých značná časť sa týka práve nemocníc v regiónoch. Prostriedky z Plánu obnovy a odolnosti predstavujú pre lokálne nemocnice obrovskú pomoc a zároveň obrovský potenciál ich zlepšenia,” uviedla asociácia.

Modernejšie budovy udržia lekárov na Slovensku

Od samospráv, regionálnych predstaviteľov a aj samotných pacientov prezident ANS Marián Petko cíti obrovskú vôľu spolupracovať na efektívnom využití spomínaných investícii do zlepšenia ich nemocníc.

Krajšie a modernejšie budovy nemocníc sú jedným z kľúčových predpokladov toho, aby sme dokázali slovenských lekárov a sestry udržať na Slovensku. Najmä regionálne nemocnice čelia tlaku, aby pre personál zostali atraktívne a vedeli im zabezpečiť adekvátne podmienky,” dodal Petko.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Marian Petko
Firmy a inštitúcie ANS Asociácia nemocníc Slovenska