Progresívne Slovensko upozorňuje na meškanie výstavby nemocnice Rázsochy, ohrozené sú aj stovky miliónov eur

Progresívne Slovensko
Podpredsedníčka hnutia Progresívne Slovensko Irena Bihariová. Foto: www.facebook.com

Vláda schválila výstavbu novej nemocnice v Bratislave a už po polroku hovorí, že tri mesiace mešká. V tlačovej správe na to upozorňuje strana Progresívne Slovensko. Podľa odborníka strany na zdravotníctvo Oskara Dvořáka sú ohrozené stovky miliónov eur z plánu obnovy.

Zaviazala sa postaviť iba hrubú stavbu

Vláda sa pred šiestimi mesiacmi zaviazala postaviť iba hrubú stavbu nemocnice na Rázsochách. Nezaviazala sa dokonca ani poskytnúť financie na skolaudovanú budovu,” upozornil Dvořák v tlačovej správe.

Znepokojujúce podľa neho je, že vládnuť chce až do jesene, čo znamená aj prípravu ďalšieho rozpočtu. Prostriedky z plánu obnovy sa dajú čerpať iba do roku 2026 a v prípade ďalších chybných krokov alebo nekonania tejto vlády Slovensku hrozí ich prepadnutie.

Vzťah voči nemocnici Bory

Žiadame vládu, aby nám jasne povedala, čo sa bude diať so stovkami miliónov z plánu obnovy a s novou univerzitnou nemocnicou v Bratislave. Potrebujeme vedieť, akú zdravotnú starostlivosť budú Rázsochy poskytovať, aké iné štátne nemocnice nahradí a aký bude jej vzťah voči nemocnici Penty na Boroch,” zdôraznil Dvořák.

Už teraz sme podľa neho mali vidieť výšku sumy a jasný záväzok na dokončenie hrubej stavby do hotovej nemocnice.

Ak vláda nevie na tieto otázky odpovedať, potrebujeme počuť, či chce prenechať starostlivosť Pente, zatiaľ čo pacienti, medici a zdravotnícky personál budú fungovať v rozpadávajúcich sa štátnych nemocniciach a prostriedky z Plánu obnovy prepadnú,” uzavrel Dvořák.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Oskar Dvořák
Firmy a inštitúcie PS Progresívne Slovensko