Platenie poistného do VšZP sa zjednodušilo, nedoplatky a preddavky sa dajú uhradiť v mobilnej aplikácii

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP)
Všeobecná zdravotná poisťovňa. Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger

Od polovice augusta môžu podnikatelia a samoplatitelia zdravotného poistenia jednoduchšie uhrádzať svoje platby Všeobecnej zdravotnej poisťovni (VšZP). V mobilnej aplikácii im poisťovňa sprístupnila možnosti platenia cez Google Pay a Apple Pay. V tlačovej správe o tom informovala manažérka komunikácie VšZP Eva Peterová.

Preddavky či nedoplatky na zdravotnom poistení môžu samostatne zárobkovo činné osoby a samoplatitelia zaplatiť priamo v mobilnej aplikácii prostredníctvom platobnej karty, prepojením na internet banking a teraz už aj cez Google Pay a Apple Pay. „Nová služba predstavuje jednoduchšie, rýchlejšie a bezpečné platenie odvodov pre klienta,“ vysvetlila Peterová.

Poistenec si v mobilnej aplikácii vyberie jeden zo spôsobov platby v závislosti od toho, aký mobil používa. „Dôležité je, aby mal vo svojom mobile nainštalovanú Peňaženku od Apple alebo Google a v nej uloženú platobnú alebo kreditnú kartu. Údaje potrebné pri úhrade kartou, ako je číslo karty alebo jej platnosť, už nebude musieť zadávať, keďže ich bude mať uložené v mobile. Poistenci tento spôsob platby poznajú aj z bežných nákupov na internete,“ dodáva Peterová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eva Peterová
Firmy a inštitúcie VšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa