Palkovič bude rokovať s politikmi o Rázsochách aj nemocnici v Martine, našli tri sporné body

Michal Palkovič
Minister zdravotníctva Michal Palkovič. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

Minister zdravotníctva Michal Palkovič sa v piatok stretne s predstaviteľmi politických strán a bude ich informovať o tom, v akom stave sú projekty výstavby nemocnice Rázsochy a novej univerzitnej nemocnice v Martine.

„Na základe tohto stretnutia padnú ďalšie kroky, ktoré budeme musieť urobiť,“ uviedol minister po rokovaní vlády. Až po tomto rokovaní sa podľa neho rozhodne, aký bude ďalší postup pri týchto projektoch.

Projekt nemocnice Rázsochy

Šéf rezortu v utorok rokoval s konzorciom, ktoré pre projekt nemocnice Rázsochy pripravuje dokumentáciu, stavebné povolenie a samotné verejné obstarávanie.

Našli sme tri sporné body, na ktorých stále ešte pracujeme a bude ešte ďalšie stretnutie aj zajtra,“ povedal Palkovič. Prvý sporný bod sa podľa neho týka samotného fungovania konzorcia dovnútra, ako aj navonok voči ministerstvu zdravotníctva.

Omeškanie štyri až šesť mesiacov

Druhý bod je omeškanie, ktoré my odhadujeme v tomto momente na štyri až šesť mesiacov,“ tvrdí minister. Tretím sporným bodom je podľa ministra samotná spolupráca rezortu s konzorciom.

Konzorcium je podľa neho ochotné pracovať na projekte ďalej v takom nasadení, aké malo posledné dva mesiace. „Zaviazali sa, že vedia splniť aj ďalšie míľniky do 13. augusta,“ dodal Palkovič.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Palkovič