Developer spustil architektonickú súťaž na projekt Vajnorská, cieľom je nájsť budúcu podobu zanedbaného brownfieldu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Myhive vajnorska.jpg
Foto: IMMOFINANZ

Spoločnosť Penta Real Estate spustila architektonickú súťaž na projekt Vajnorská v Bratislave. Ako informuje developer na svojom webe, projekt vyrastie na rohu ulíc Vajnorská a Odborárska, na území s rozlohou takmer 4,5 hektára.

Budúca podoba brownfieldu

Cieľom jednokolovej architektonicko-urbanistickej súťaže je nájsť budúce riešenie a podobu zástavby zanedbaného brownfieldu v bratislavskom Novom Meste,“ uvádza investor s tým, že v súťaži potvrdilo účasť šesť architektonických ateliérov s medzinárodnou pôsobnosťou.

Súťažné návrhy bude posudzovať päťčlenná odborná porota zložená z troch nezávislých členov a dvoch zástupcov developera. Víťazný návrh bude známy na konci marca budúceho roka.

Polyfunkčný projekt

Územný plán umožňuje v lokalite vznik polyfunkčného projektu s výmerou presahujúcou 146-tisíc metrov štvorcových hrubej podlažnej plochy, zmiešanej funkcie bývania a občianskej vybavenosti,“ konštatuje investor s tým, že po ukončení súťaže začnú práce na architektonickej štúdii, pričom predloženie investičného zámeru mestu predpokladajú ku koncu roka 2023.

Značná environmentálna záťaž

Pozemok sa nachádza v oblasti, ktorá je v dôsledku výroby bývalých chemických závodov Juraja Dimitrova poznačená značnou environmentálnou záťažou.

S dekontamináciou environmentálne zaťaženého územia máme ako investor a developer skúsenosť. Pri výstavbe projektu v centre Bratislavy sme dekontaminovali časť územia, na ktorom sa v minulosti nachádzala rafinéria na výrobu pohonných hmôt,“ poznamenal výkonný riaditeľ Penta Real Estate Slovensko Juraj Nevolník.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Juraj Nevolník
Firmy a inštitúcie Penta Real Estate