Vraždu na Zámockej ulici preklasifikovali na teroristický útok, za jeho schvaľovanie hrozí 10 rokov za mrežami

BRATISLAVA: Streľba na Zámockej ulici
Prikryté telo na Zámockej ulici v Bratislave, kde sa v stredu krátko po 19:00 strieľalo. Bratislava, 12. október 2022. Foto: SITA/Diana Černáková.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) po konzultácii so špeciálnym prokurátorom zmenil právnu kvalifikáciu streľby v bare Tepláreň na Zámockej ulici v Bratislave na obzvlášť závažný zločin teroristického útoku.

Streľba na Zámockej ulici v Bratislave

Z doteraz zabezpečených dôkazov je totiž zrejmé, že stíhaný skutok vykazuje všetky zákonné znaky tohto trestného činu. Informovala o tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová.

Úrad špeciálnej prokuratúry v tejto súvislosti pripomína, že jedna z foriem účasti na terorizme je verejné schvaľovanie teroristického útoku v zmysle paragrafu 419 Trestného zákona, za ktoré hrozí trest odňatia slobody vo výmere 3 až 10 rokov,“ upozornila hovorkyňa.

Doplnila, že podľa špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica budú orgány činné v trestnom konaní postupovať razantne pri odhaľovaní a trestnom stíhaní páchateľov schvaľovania trestného činu teroristického útoku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel LipšicJana Tökölyová
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SRÚrad špeciálnej prokuratúry