Energetická kríza by nemala ohroziť investorov, OľaNO predložilo zákon o regionálnej investičnej pomoci

Oľano

Energetická kríza by nemala ohroziť pôsobenie investorov, ktorí u nás získali štátnu pomoc. Skupina poslancov za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OľaNO) Peter Kremský, Milan Kuriak, Peter Liba, Peter Vons a Vojtech Tóth totiž do parlamentu predložili novelu zákona o regionálnej investičnej pomoci. Účinnosť legislatívy navrhujú dňom vyhlásenia.

Regionálna investičná pomoc

Návrh reaguje na pretrvávajúcu energetickú krízu a jej negatívne dôsledky. „Zásadným spôsobom sú ovplyvnené aj tie podnikateľské subjekty, ktoré sú prijímateľmi regionálnej investičnej pomoci. Pri tejto skupine subjektov energetická kríza naviac priamo ovplyvnila ich schopnosť plniť povinnosti a podmienky na poskytnutie regionálnej investičnej pomoci vyplývajúce z rozhodnutí o poskytnutí, respektíve o schválení investičnej pomoci,“ uvádza sa v dôvodovej správe.

Negatívne dôsledky

Novela preto zmierňuje vybrané podmienky na poskytnutie regionálnej investičnej pomoci a súvisiace povinnosti, ktoré majú prijímatelia plniť v čase pretrvávajúcej energetickej krízy a jej negatívnych dôsledkov.

Viac o téme: Energetická kríza

Obdobným spôsobom motivuje investorov aj k umiestneniu svojich nových investícií na Slovensku. Zameriava sa pritom výlučne na zmiernenie podmienok a povinností z hmotného a časového hľadiska.

Medzirezortné pripomienkové konanie

Uvedenú problematiku riešilo aj Ministerstvo hospodárstva SR. To ešte v októbri minulého roka predložilo do medzirezortného pripomienkového konania novelu zákona o regionálnej investičnej pomoci.

Zmeny mali platiť od apríla tohto roka. Následne pár dní pred koncom roka vláda schválila nariadenie, ktorým dočasne zmiernila vybrané podmienky na poskytnutie regionálnej investičnej pomoci.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan KuriakPeter KremskýPeter LibaPeter VonsVojtech Tóth
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SROĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti