Streľbu na Zámockej ulici možno prekvalifikujú na terorizmus, vrah zanechal aj list na rozlúčku

BRATISLAVA: Streľba na Zámockej ulici
Policajt na Zámockej ulici v Bratislave, kde sa v stredu krátko po 19:00 strieľalo. Bratislava, 12. október 2022. Foto: SITA/Diana Černáková.

Z vyšetrovania nevyplynulo, že by sa poškodení a podozrivý zo streľby na Zámockej ulici v Bratislave poznali. Na tlačovej besede o tom informoval riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Ľubomír Daňko.

Streľba na Zámockej ulici v Bratislave

Na základe analýzy dôkazov bude skutok vyšetrovateľom NAKA prekvalifikovaný na obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy spáchaný z osobitného motívu, a to z nenávisti voči skupine osôb a jednotlivcov pre ich skutočnú alebo domnelú sexuálnu orientáciu. Daňko tiež nevylúčil, že vzhľadom na dôkazy bude skutok ešte prekvalifikovaný na trestný čin terorizmu.

Podozrivý mal krátku strelnú zbraň kalibru 45 s laserovým zameriavaním. Zbraň bola zaistená v mieste bydliska podozrivého Juraja K.

Expertíza preukázala, že zaistená zbraň bola použitá na usmrtenie poškodených. Zbraň mal v legálnej držbe príbuzný podozrivého. Podozrivého vypátrali mŕtveho, jeho polohu určili vďaka občanovi, ktorý ho nahlásil na linku 158. Juraj K. zanechal i list na rozlúčku.

Pravdepodobnou príčinou smrti podozrivého bola strelná rana v oblasti hlavy. Predpokladá sa, že spáchal samovraždu, no bližšie informácie bude podľa Daňka možné poskytnúť až po vykonaní znaleckého skúmania z odboru súdneho lekárstva. V prípade sú naďalej vykonávané procesné úkony, výsluchy i znalecké dokazovanie. Vo veci spolupracujú s FBI, Europolom a okolitými štátmi EÚ.

Video: Zásah polície po streľbe na Zámockej ulici

Video: Pátranie po páchateľovi streľby na Zámockej ulici

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubomír Daňko
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra