Slovenská pošta vydala známku s portrétom Ladislava Grosmana, ktorá zachytáva aj scénu z jeho filmu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Slovenská pošta
Foto: ilustračné, www.facebook.com.

Slovenská pošta vydala poštovú známku s portrétom slovenského scenáristu Ladislava Grosmana. Na známke je tiež vyobrazená scéna z filmu Obchod na Korze a soška Oskara, ktorú film získal v roku 1966.

Známka „Osobnosti: Ladislav Grosman (1921 – 1981)“ má nominálnu hodnotu jedno euro a rozmery vrátane perforácie 26,5 a 33,9 milimetrov. Vychádza vo forme tlačového listu s 50 známkami a technikou ofsetu ju vytlačila spoločnosť Tiskárna Hradištko. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

Súčasne s poštovou známkou vychádza obálka prvého dňa s pečiatkou FDC s dátumom 29. 1. 2021 a domicilom mesta Humenné. Motívom prítlače FDC obálky je kompozícia gombíkov a zatváracích špendlíkov, ktorá zobrazuje Dávidovu hviezdu.

Motívom pečiatky je gombík ako symbol galantérie Obchodu na korze, ktorý bol predmetom arizácie a ktorý aj symbolicky spečatil osud filmovej postavy Tona Brtku. FDC vytlačila technikou ofsetu spoločnosť BB Print. Autorkou výtvarného návrhu poštovej známky, FDC a FDC pečiatky je Natália Ložeková.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Ladislav Grosman
Firmy a inštitúcie Slovenská pošta