Šéf Národnej jednotky finančnej polície Slobodník ešte nepodal žiadosť o uvoľnenie z funkcie

NAKA, polícia
Foto: ilustračné, SITA/Polícia SR.
  • aktualizované 9. augusta, 15:34

Šéf Národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry Bernard Slobodník ešte oficiálne nepodal žiadosť o uvoľnenie z funkcie. Pre agentúru SITA to uviedlo Prezídium Policajného zboru.

Strana Sloboda a Solidarita víta zámer šéfa Národnej jednotky finančnej polície Bernarda Slobodníka odísť z funkcie. Ako sa ďalej uvádza vo vyhlásení liberálov, do funkcie šéfa jednotky sa nikdy ani nemal dostať. „Je dôležité, aby sme aj naďalej pokračovali v tlaku a snahe očistiť Slovensko od „našich“ ľudí,“ dodal poslanec Jozef Rajtár.

Liberáli nedávno žiadali odchod Slobodníka z funkcie. Medzi dôvodmi bolo, že Slobodník má údajne blízko k albánskemu klanu Kukuliovcov, ktorý pôsobí na Slovensku. Podľa SaS tiež pred rokom 1989 pôsobil ako starší referent ŠtB a stýka sa s Petrom P., ktorý je súdený za daňové podvody.

Policajný prezident Milan Lučanský vtedy reagoval, že podozrenie z prepojenia Slobodníka na albánsku mafiu už pred rokmi preveroval Úrad inšpekčnej služby na základe anonymu. „Prepojenie sa nepotvrdilo, čo už bolo v minulosti medializované niekoľkokrát,“ zdôraznil.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bernard SlobodníkMilan Lučanský