Ruské útoky si na Ukrajine vyžiadali ďalšie životy, svoje hlavné snahy sústreďujú na okupované územia

Bombardovanie, vojna, útok, Ukrajina, Rusko
Foto: SITA/AP

Ruská armáda za uplynulý deň 61-krát zaútočila na Chersonskú oblasť na juhu Ukrajiny raketami, delostrelectvom a mínometmi, pričom zabila jedného civilistu a ďalších dvoch zranila. Gubernátor oblasti Jaroslav Januševyč na komunikačnej platforme Telegram uviedol, že ruské sily útočili zo zákopov na pravom brehu rieky Dnipro a zasiahli vzdelávacie inštitúcie, obytné bloky a rodinné domy.

Bombardovanie zasiahlo aj nemocnicu

Ruské bombardovanie v noci na piatok zasiahlo aj okresnú nemocnicu v meste Volčansk v Charkivskej oblasti na severovýchode Ukrajiny a zranilo piatich ľudí. Informoval o tom gubernátor oblasti Oleh Synjehubov. Na platforme Telegram napísal, že zranení sú štyria muži a jedna žena, pričom všetci sú v stredne ťažkom stave.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinská armáda tiež hlási ťažké ostreľovanie zo strany ruských síl na frontovej línii v Záporožskej oblasti, pričom podľa nej zasiahli najmenej desiatku sídel. Zároveň pritom informuje o vlastných zásahoch ruských základní hlboko na okupovanom území. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Udržanie okupovaných hraníc

Medzi zasiahnutými v Záporoží boli podľa ukrajinských ozbrojených síl mestá Huljajpole a Novoandrijivka.

Nepriateľ sústreďuje svoje hlavné snahy na udržanie okupovaných hraníc, zatiaľ čo ostreľuje pozície ukrajinských obrancov pozdĺž celej kontaktnej línie tankovými zbraňami, raketami a delostrelectvom,“ informovali.

Polícia dostala takmer 30 hlásení o poškodení civilného majetku, dodali.

Ukrajinci však zároveň potvrdili, že pred troma dňami zasiahli „koncentráciu“ ruských jednotiek za frontovou líniou v Chersonskej oblasti. Úder zasiahol okres Skadovsk pri hraniciach s Krymom.

Do 140 ruských vojakov utrpelo zranenia a zničených bolo osem nákladných áut Kamaz s muníciou,“ uviedla ukrajinská armáda.

Ďalší úder

Ďalší úder z 20. decembra v Chersone si tiež podľa nich vyžiadal do 150 mŕtvych Rusov a ďalších 50 vraj utrpelo zranenia pri útoku, ktorého cieľom bola nepriateľská letecká základňa neďaleko Kachovky.

Zničených bolo do 20 kusov vojenského vybavenia rôzneho typu,“ konštatovali tiež ozbrojené sily.

Lokálne kanály na sociálnych médiách tiež informovali o silných explóziách na ruskej základni v meste Tokmak v Záporožskej oblasti vo štvrtok v noci. Ani jedna strana sa však k tomu zatiaľ oficiálne nevyjadrila.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav JanuševyčOleh Synjehubov