Požiar obchodného centra Korzo zasiahol vnútorné priestory KOLO, vzniknutá škoda je približne 500-tisíc eur

Požiar,  Odvoz a likvidácia odpadu (OLO)

V nedeľu v skorých ranných hodinách vznikol požiar z vonkajšej časti budovy bratislavského obchodného centra Korzo, ktorý zasiahol aj vnútorné priestory KOLO – Bratislavského centra opätovného použitia.

Dočasne zatvorené cetrum

Ako informovala spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) v tlačovej správe, centrum tak bude pre verejnosť dočasne zatvorené. Predpokladaná doba je dva mesiace a centrum bude o opätovnom otvorení informovať.

Privolaní hasiči dostali situáciu rýchlo pod kontrolu a nikto sa pri požiari nezranil. Príčiny požiaru sú v štádiu vyšetrovania a rozsah vzniknutých škôd sa aktuálne vyčísľuje.

Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, policajné hliadky boli k požiaru na Pestovateľskej ulici vyslané dnes krátko po 4:00.

Príčina požiaru

 „Na mieste bolo zistené, že z doposiaľ presne nezistených príčin došlo k požiaru kontajnera, od ktorého došlo k poškodeniu fasády budovy, ako aj vnútorných priestorov budovy,“ dodal policajný hovorca.

Zaisťovateľ príčin požiarov nevylúčil cudzie zavinenie. Škoda, ktorá požiarom vznikla, bola predbežne vyčíslená na približne 500-tisíc eur.

Vyšetrovaním presných príčin a okolností požiaru sa momentálne zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Szeiff
Firmy a inštitúcie Odvoz a likvidácia odpadu a. s.