Počet nehôd na slovenských cestách klesol, ale stúpol počet vinníkov pod vplyvom alkoholu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Hromadná dopravná nehoda
Foto: ilustračné, HaZZ

BRATISLAVA 29. júla (WebNoviny.sk) – Za prvých šesť mesiacov tohto roka polícia eviduje 6 432 dopravných nehôd, čo je v porovnaní s rovnakým období minulého roka o 62 nehôd menej.

Vodiči autobusov nespôsobili ani jednu nehodu

Ťažko sa zranilo o 34 osôb viac, teda 536 a o život prišlo 98 ľudí, čo je o 11 menej. V porovnaní s vlaňajškom stúpol počet vinníkov nehody pod vplyvom alkoholu zo 689 na 735 osôb.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová, vinníkov nehôd je tento rok menej u vodičov osobných aj nákladných vozidiel, naopak stúpol počet nehôd spôsobených cyklistami a motocyklistami. Vodiči autobusov nespôsobili ani jednu nehodu.

Zvýšené bezpečnostné opatrenia

Najčastejšou príčinou nehôd bolo v tomto období nevenovanie sa vedeniu vozidla, ktoré o viac ako 2 000 prípadov preskočilo dlhodobé prvenstvo neprimeranej rýchlosti.

Treťou najčastejšou príčinou bolo nesprávne otáčanie a cúvanie, nasleduje nedodržanie vzdialenosti medzi vozidlami a na piatom mieste bola nesprávna jazda cez križovatku. Vážnym problémom je aj únava vodičov. Mikrospánok bol v sledovanom období príčinou 72 nehôd.

Aj tento rok policajti pripravili zvýšené bezpečnostné opatrenia počas celej letnej turistickej sezóny. Zamerajú sa najmä na úseky s častými dopravnými nehodami, na miesta kultúrno-spoločenských podujatí, festivaly, okolia kúpalísk, letovísk, priechodov pre chodcov, zastávky hromadnej dopravy, železničné stanice, detské ihriská a parky.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR