Paulína Fialková skončila desiata v šprinte na ME v biatlone

Paulína Fialková
Paulína Fialková Foto: SITA/AP

ŤUMEŇ 25. februára (WebNoviny.sk) – Slovenská reprezentantka v biatlone Paulína Fialková obsadila desiate miesto vo štvrtkových rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km na majstrovstvách Európy v ruskom Ťumeni. Dvadsaťtriročná rodáčka z Brezna sa raz pomýlila na druhej streľbe v stoji a musela absolvovať jedno trestné kolo. Po prvom pobyte na strelnici jej patrila 6. pozícia, napokon sa udržala v prvej desiatke.

Všetky medaily si podelili nemecké reprezentantky, z titulu európskej šampiónky sa teší Nadine Horchlerová, ktorá triumfovala časom 21:53,0 min s jednou chybou na streleckej položke v stoji. Za ňou skončila jej mladšia sestra Karolin s odstupom 12,7 sekundy. Bronz si vybojovala Annika Krollová, v cieli mala manko 28,5 sekundy.

Obidve predviedli bezchybnú streľbu. Paulína Fialková zaostala za víťazkou o viac ako minútu. Z ďalších Sloveniek skončila Terézia Poliaková na 41. stupienku, Ivona Fialková bola na 50. mieste a najhoršie dopadla Jana Gereková na 54. pozícii. Štartovalo 64 biatlonistiek.

Ruský reprezentant Jevgenij Garaničev pridal po zlate zo stredajšej miešanej štafety aj triumf vo štvrtkových rýchlostných pretekoch na 10 km.

Dvadsaťosemročný bronzový medailista zo ZOH 2014 v Soči zvíťazil časom 23:40,3 min s jednou chybou na strelnici. Na druhom mieste zaostal o 5,2 sekundy so sklopenými všetkými terčíkmi Nór Henrik L’Abée-Lund, tretieho v cieli klasifikovali iného Rusa Antona Babikova s odstupom 9,7 sekundy a tiež s bezchybnou streľbou.

Z kvarteta slovenských reprezentantov si najlepšie počínal Tomáš Hasilla na 23. priečke. Síce sa na strelnici ani raz nepomýlil, na najlepších nestačil bežecky a v cieli mal manko takmer jeden a pol minúty. O niečo horšie dopadol Matej Kazár na 28. pozícii s dvoma streleckými chybami. Martin Otčenáš obsadil 41. miesto a Michal Šíma 53. stupienok. Štartovalo dovedna 77 biatlonistov.

„Som na seba nahnevaný aj nie. Na strelnici všetko pekne padlo. V stredu som bol trocha zneistený, prečo som urobil toľko chýb – najmä na ´ležke´. Som teda rád, že dnes všetko vyšlo, ako malo. Tréner vravel, že rany boli pekné. Bežecký výkon však bol zlý, hrôza… Štve ma to. Ak by som bol rýchlejší len o pár sekúnd, tak by z toho bol lepší výsledok, ktorý je dôležitý aj pre ďalšie preteky. Je biedne byť s nulou mimo Top 20. Očakávam, že sa to v sobotu zlepší, na trati to už nemôže byť horšie. Verím v posun, ak sa mi naďalej bude dariť na strelnici. Zároveň dúfam, že sa v nedeľu na najlepších nebudem iba pozerať,“ povedal Hasilla podľa Biatlon-Info.sk.