Slovensko môže byť dôležitou súčasťou Hodvábnej cesty, prílev vlakov z Číny prinesie investície

Kontajnerový vlak
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Slovensko má obrovskú príležitosť byť dôležitou súčasťou Hodvábnej cesty, myslí si štátny tajomník Ministerstva dopravy a výstavby SR (MDV) Jaroslav Kmeť. Objem vypravených kontajnerových vlakov z Číny sa podľa neho stále zvyšuje a je len na šikovnosti Slovenska, či budú tieto vlaky jazdiť cez našu krajinu, alebo ju aj spolu so ziskami a s prípadnými investíciami obídu.

„Za obdobie piatich rokov stúpol počet nákladných vlakov smerujúcich z Číny o 43 percent. Slovensko má záujem na tom, aby tieto vlaky využívali aj trasu cez Ukrajinu a Slovensko, a čo najviac nákladných vlakov sa preložilo v intermodálnom termináli Dobrá na hranici s naším východným susedom,“ informoval Kmeť v utorok na sociálnej sieti.

Spolupráca v oblasti intermodálnej dopravy bola podľa štátneho tajomníka kľúčovou témou jeho stretnutia s veľvyslancami Číny a Ukrajiny SUN Lijie a Jurijom Muškom. Obom osobne predstavil terminál Dobrá a možnosti, ktoré Slovensko ponúka.

„Pokiaľ bude cez Slovensko prechádzať väčšie množstvo kontajnerových vlakov, Čína je ochotná na Slovensko priniesť investície,“ dodal Kmeť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav Kmeť
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR