Obnovili letecké spojenie Tel Aviv - Piešťany, lietať sa bude každú stredu (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Piešťany
Obnovili letecké spojenie izraelského Tel Avivu a Piešťan. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Letecké spojenie izraelského Tel Avivu a Piešťan obnovili. Na piešťanskom letisku v stredu podvečer pristálo lietadlo Airbus A 320, ktoré priviezlo približne 90 ľudí z Izraela. Podľa Martina Palkoviča z Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj smerovali predovšetkým do piešťanských kúpeľov.

Lietať z Tel Avivu do Piešťan a späť sa počas sezóny bude každú stredu. Cieľom pravidelnej leteckej linky je podľa trnavského župana Jozefa Viskupiča priviesť turistov zo zahraničia a podporiť tak cestovný ruch v regióne. Atraktívne pre turistov z Izraela sú v prvom rade kúpele v Piešťanoch.

Priame letecké spojenie Tel Avivu a Piešťan malo premiéru v polovici mája minulého roku. Na vlaňajšiu sezónu bolo pôvodne naplánovaných 28 letov, tie v kúpeľnom meste pristávali každú stredu. Po zhoršení bezpečnostnej situácie v Izraeli v októbri minulého roku sezónu predčasne o mesiac skôr ukončili.

Turisti z Izraela sú pritom pre turistický ruch v Piešťanoch veľmi dôležití. Z pohľadu počtu nocí strávených v ubytovacích zariadeniach patria turisti po Čechoch a Nemcoch k najčastejším návštevníkom Trnavského kraja.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jozef ViskupičMartin Palkovič
Firmy a inštitúcie Letisko Piešťany