Niektoré vlaky z Čadce cez hranicu do Česka a späť nahradia autobusy, čiastočná výluka má trvať tri dni

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Narodny dopravca na tuto misiu vypravi 23 vlakov. prve vlakove spojenia ktore odstartuju betlehemsku stafetu vyrazaju v sobotu z bratislavy uz skoro rano.jpg
Foto: ZSSK
Tento článok pre vás načítala AI.

Železničnú osobnú dopravu na slovensko-českom pohraničnom úseku Čadca – Mosty u Jablunkova/Návsí obmedzia práce na infraštruktúre.

Náhradná doprava

Niektoré vlaky tam počas troch dní nahradí autobusová doprava. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) informovala, že výluka na spomínanom úseku od 25. do 27. júna sa týka spolu štyroch medzištátnych vlakov.

Železničiari zároveň upozornili cestujúcich, že v utorok výluka zasiahne len večerný osobný vlak na linke Ostrava-Svinov 21:35 – Čadca 23:01. V stredu sa dotkne okrem uvedeného aj ďalších troch vlakov – ide o osobný spoj Čadca 4:30 – Ostrava-Svinov 6:13, rýchlik 341 Kysučan na trase Ostrava-Svinov 5:47- Žilina 7:26 a EuroCity Ostravan Žilina 6:34 – Praha-Vršovice 11:44.

Obmedzenia pre spoje

Obmedzenie vo štvrtok bude platiť pre tieto vlaky s výnimkou večerného spoja z Ostravy-Svinova do Čadce.

Vlaky na úseku Čadca – Mosty u Jablunkova/Návsí nahradí autobusová doprava. Pri večernom vlaku Ostrava-Svinov – Čadca bude 26. júna náhradná preprava iba na úseku Mosty u Jablunkova – Čadca, pri rannom vlaku z Čadce do Ostravy-Svinova ju môžu cestujúci využiť 27. júna tiež len na opačnom úseku Čadca – Mosty u Jablunkova.

Desaťkilometrový úsek Čadca – Mosty u Jablunkova je súčasťou trate Žilina – Mosty u Jablunkova v dĺžke 40 kilometrov. Český úsek Mosty u Jablunkova – Návsí (okres Frýdek-Místek, Moravsko-sliezsky kraj) má 8 kilometrov, trať do Ostravy pokračuje cez Třinec, Český Těšín a Bohumín.

Po tejto trase jazdia medzištátne vlaky viacerých dopravcov medzi Slovenskom a Českom s cieľmi spojení v Ostrave a Prahe.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko