Na novej autobusovej stanici v Banskej Bystrici otvorili Dopravnú kanceláriu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Terminal Vlak-Bus-Shopping v Banskej Bystrici. Foto: SITA/Jakub Julény.

Cestujúci si tu môžu vybaviť všetky potrebné záležitosti súvisiace s predajom, dobíjaním či reklamáciou dopravných kariet a kúpou miesteniek

BANSKÁ BYSTRICA 19. októbra (SITA) – Presne mesiac po slávnostnom otvorení novej autobusovej stanice (AS) v Banskej Bystrici sprevádzkovalo mesto v jej priestoroch aj Dopravnú kanceláriu. Cestujúci si tu od dnešného dňa počas pracovných dní od 7:00 do 17:00 môžu vybaviť všetky potrebné záležitosti súvisiace s predajom, nabíjaním či reklamáciou dopravných kariet a kúpou miesteniek. Agentúru SITA o otvorení kancelárie informovala hovorkyňa primátora Banskej Bystrice Zdenka Marhefková.

Nový prevádzkovateľ autobusovej stanice vzíde zo súťaže

Do termínu získania dopravnej časti autobusovej stanice do svojho vlastníctva ju prevádzkuje mesto Banská Bystrica na základe zmluvy o výpožičke. Skúšobnú prevádzku stanice do konca roka 2017 zabezpečuje Dopravný podnik mesta Banská Bystrica a.s.. Následne bude verejným obstarávaním v súťaži vybraný nový prevádzkovateľ AS. Na stanici má po prvý raz v histórii svoje miesto aj mestská hromadná doprava.

Na stanici je devätnásť farebne odlíšených nástupíšť 

Novú autobusovú stanicu spolu s obchodnou časťou Terminal Shopping Center vybudovala česká spoločnosť Primum. Autobusová stanica disponuje devätnástimi farebne odlíšenými nástupišťami pre diaľkové a prímestské linky, dvadsiatimi lavičkami s integrovanou elektrickou zásuvkou, ôsmimi LCD panelmi na autobusových zastávkach a dvadsiatimi informačnými obojstrannými LED panelmi.

Spojenie autobusovej stanice so 40-timi obchodnými prevádzkami na 11 tisíc štvorcových metroch obchodnej plochy a s tristo parkovacími miestami vytvára prvé hybridné centrum na Slovensku.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať