Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Halák

DETROIT 24. februára (WebNoviny.sk) – Tridsať zásahov a úspešnosť 96,8 % predviedol slovenský brankár Jaroslav Halák v utorkovom súboji NHL a výrazne prispel k triumfu New Yorku Islanders na ľade Minnesoty 4:1.

Halák si pripísal pätnáste víťazstvo v sezóne, tretie z ostatných štyroch zápasov, v ktorých nastúpil, a stal sa druhou hviezdou duelu. „Bol dobre pripravený a koncentrovaný. Vo všeobecnosti sa mi páči spôsob, akým Jaro chytá, ale tiež celá naša obrana. Ak sme aj súperovi dovolili nejaké brejkové situácie, náš gólman bol na svojom mieste,“ pochválil Haláka a celkovo defenzívu svojho tímu tréner NY Islanders Jack Capuano na klubovom webe.

Hrivík hral vo štvrtom útoku

Islanders aj vďaka dvom gólom dánskeho útočníka Fransa Nielsena, resp. gólu a asistencii kapitána Johna Tavaresa prerušili sériu štyroch víťazstiev Wild a v Metropolitnej divízii sú na 3. mieste len 3 body za mestským rivalom Rangers a dvoma zápasmi k dobru.

Práve v drese „jazdcov“ v utorok zažil bodovú premiéru v NHL Marek Hrivík. Dvadsaťštyriročný rodák z Čadce v prvej tretine asistoval pri góle Dominica Moora na 2:1 pre hostí, ktorí napokon prehrali na ľade New Jersey 2:5.

Pre Hrivíka, ktorý nastúpil vo štvrtom útoku a odohral necelých 10 minút, to bol iba druhý zápas v najprestížnejšej hokejovej súťaži na svete. Debutoval v nedeľu proti Detroitu (víťazstvo 1:0 po predĺžení).

Jurčo chýbal v zostave Detroitu

Z tvrdo vybojovaného víťazstva 2:1 po nájazdoch nad Columbusom sa tešil útočník Tomáš Tatar v drese Detroitu. Hráči Red Wings zastavili sériu štyroch prehier, ale slovenský útočník sa výraznejšie nepresadil. Tatar odohral 60. zápas v sezóne (bilancia 16+17) a na gól čaká od 9. februára, keď skóroval proti Floride.

Tatarov krajan Tomáš Jurčo v zostave domácich chýbal. Víťazný gól v nájazde strelil nováčik Andreas Athanasiou. „Veľmi cenné dva body. V tejto fáze sezóny je víťazstvo veľmi dôležité a my sme konečne našli spôsob, ako ho dosiahnuť, hoci predtým sme dvakrát bodovali,“ uviedol tréner Detroitu Jeff Blashill podľa webu NHL.

V hre boli v utorok aj dvaja slovenskí obrancovia, ale so svojimi mužstvami sa z víťazstva netešili. Posledný tím Východnej konferencie Toronto prehral doma s Nashvillom najmä pre hetrik hosťujúceho Filipa Forsberga 2:3. Martin Marinčin odohral v domácom drese 19:30 min s 2 streleckými pokusmi. Edmonton, posledný na Západe, podľahol doma Ottawe 1:4. Výpočet aktivít Andreja Sekeru je nasledovný: 21:02 min, 2 strely, 2 zblokované strely a 2 trestné minúty.

Sumáre NHL – utorok:
New Jersey – New York Rangers 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Góly: 5. Kennedy (Severson, Kalinin), 31. Palmieri (Blandisi, Josefson), 19. Stempniak (Blandisi, Larsson), 58. Kalinin (Greene, Henrique), 60. Larsson – 9. K. Hayes (Stalberg), 10. Moore (Yandle, HRIVÍK)

Marek Hrivík (NY Rangers) odohral 9:54 min, 1 asistencia, 1 plusový bod

Carolina – Philadelphia 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Góly: 29. Nordström, 39. J. Staal (Pesce, Nestrašil), 55. E. Staal (McClement, E. Lindholm) – 18. Laughton (Read, Gudas)

Toronto – Nashville 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Góly: 43. Leivo (Kadri, Holland), 58. Rielly (Holland, Kadri) – 6. Forsberg (Ribeiro, Josi), 24. Forsberg (C. Smith), 26. Forsberg (Josi, Ellis)

Martin Marinčin (Toronto) odohral 19:30 min, 2 strely

Detroit – Columbus 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 34. Sheahan (Marčenko), rozhodujúci sam. nájazd: Athanasiou -19. Jenner (Dubinsky, Savard)

Tomáš Tatar (Detroit) odohral 13:43 min, 1 strela

Tampa Bay – Arizona 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 13. Stamkos (Callahan, Killorn), 40. Paquette – 45. Martinook (Michael Stone, Doan)

Minnesota – New York Islanders 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Góly: 40. Porter (Mikael Granlung, Scandella) – 2. M. Martin (S. Bernier, Cizikas), 13. Nielsen (Tavares, Lee), 43. Tavares (Lee, Okposo), 58. Nielsen

Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal celý zápas, 30 zákrokov z 31 striel, úspešnosť 96,8%, druhá hviezda zápasu

Winnipeg – Dallas 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)

Góly: 24. Burmistrov (Stafford, Chiarot), 37. Ladd (Byfuglien, Armia), 58. Scheifele (Enström, Wheeler) – 8. Spezza (Seguin, Klingberg), 29. Ničuškin (Janmark), 53. Sceviour (Klingberg), 55. Jamie Benn (Sharp, Klingberg), 60. Jamie Benn

Edmonton – Ottawa 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 39. Eberle (Pouliot, Davidson) – 13. Paul (Wideman, Lazar), 26. Z. Smith (Mark Stone, Zibanejad), 44. Chiason (Z. Smith), 57. Mark Stone (Pageau)

Andrej Sekera (Edmonton) odohral 21:02 min, 3 strely, 2 zblokované strely, 2 trestné minúty

Los Angeles – Calgary 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Góly: 30. L. Schenn (Pearson, Lewis), 38. Kopitar (Doughty, Muzzin) – 32. Monahan (Hudler, Gaudreau)

Viac k osobe Andrej SekeraJamie BennJaroslav HalákMarek HrivíkMartin MarinčinTomáš JurčoTomáš Tatar