Hegerovi Demokrati nechcú rozhadzovať 500 eur sem a 500 eur tam, štátna kasa vraj nie je pokladnička (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Demokrati
Strana Demokrati na tlačovej besede. Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 2. mája, 11:13

Poslanci strany Demokrati nepodporia tie novely zákonov, ktoré nedostanú „zelenú“ od Ministerstva financií SR. Ak by na najbližšej májovej schôdzi prešli všetky poslanecké návrhy, Slovensko sa zadlží o viac ako dve miliardy eur. Na tlačovej besede to uviedol nezaradený poslanec Juraj Šeliga (Demokrati).

Ukazuje to, v akej sme situácii a ako brutálne niektoré politické strany berú predvolebnú kampaň. Či už ide o 500 eur sem a 500 eur tam, alebo bonus pre dôchodcov či obed zadarmo. Štátna kasa nie je pokladnička, z ktorej sa dá len tak vyťahovať,“ tvrdí Šeliga.

Poslanecký klub Demokratov

Poslanec zároveň informoval, že od utorku bude v parlamente neformálne pôsobiť poslanecký klub Demokratov, ide o 13 poslancov, ktorí sa budú navzájom koordinovať. Ide o poslancov strany Demokrati či poslancov, ktorí pôsobia v subjekte Zmena zdola. 

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Prioritou pre Slovensko je podľa Šeligu plán obnovy. „Najvýznamnejší zákon, ktorý súvisí s plánom obnovy a ďalšími platbami, je školský zákon. Prebiehajú rokovania medzi stranami bývalej koalície a stranou Sloboda a Solidarita. Myslím, že všetci si uvedomujeme, ako veľmi je to dôležité,“ povedal.

Rokovanie o novelách zákonov

Šeliga ďalej informoval, že na poslaneckom grémiu k 90. riadnej parlamentnej schôdzi sa dohodli na skrátení obednej prestávky, aby sa stihlo prerokovať viacero predložených noviel zákonov. V piatky by sa rokovanie malo predĺžiť aj po 14:00 hod. O zmenách bude bližšie informovať predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).

Poslanci strany Demokrati zároveň nepodporia otvorenie mimoriadnej 89. parlamentnej schôdze, ktorú iniciovala strana Smer – sociálna demokracia, pretože to považujú za predvolebnú kampaň.

Nemáme žiaden problém s tým, ak predseda Smeru-SD Robert Fico bude chcieť presunúť body na riadnu májovú schôdzu. Ak sa však pozriete na obsah predložených zákonov na programe mimoriadnej schôdze, tie neriešia nič,“ myslí si Šeliga.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Boris KollárJuraj Šeliga
Firmy a inštitúcie Strana DemokratiZmena zdola