Guvernér Kalifornie požiadal vládu USA pre požiare o vyše sedem miliárd dolárov

Poziar
Foto: ilustračné, SITA/AP

SAN FRANCISCO 4. novembra (WebNoviny.sk) – Kalifornský guvernér Jerry Brown a poslanci požiadali vládu USA o 7,4 miliardy dolárov (v prepočte približne 6,3 miliardy eur) v rámci pomoci pri odstraňovaní škôd po nedávnych požiaroch.

Politik uviedol, že peniaze plánujú použiť v oblastiach dopravy, poľnohospodárstva, ochrany životného prostredia a tiež na zabezpečenie domovov pre obete požiarov, ktoré vypukli v severnej Kalifornii 8. októbra a zabili najmenej 43 ľudí. Plamene takisto zničili viac ako 8900 domov a ďalších stavieb.

Úrady zatiaľ neodhadli presné škody, no podľa kancelárie guvernéra a zástupcov poškodených oblastí, potrebujú na obnovu z federálnych fondov 7,4 miliardy dolárov. Viac ako tretina, približne 3,1 miliardy dolárov (v prepočte takmer 2,7 miliardy eur) by poputovala na obnovu poľnohospodárstva, vrátane zničených viníc.

Kongres minulý mesiac odobril 576,5 milióna dolárov na nápravu škôd, ktoré spôsobili požiare v Kalifornii a na západe USA počas leta. Ďalšie miliardy potrebujú štáty, ktoré tento rok zasiahli hurikány a iné katastrofy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom