Dobrá voľba a Umiernení rozhodli, že Kusému pozastavia členstvo v strane. Korupcia je zlo, povedal Drucker (video)

Tomáš Drucker
Tomáš Drucker (v strede) a ďalší členovia strany Dobrá voľba a Umiernení. Reprofoto: www.facebook.com

Predsedníctvo strany Dobrá voľba a Umiernení v pondelok na svojom mimoriadnom zasadnutí rozhodlo o pozastavení členstva Rudolfa Kusého v strane. Za pozastavenie členstva hlasovali všetci prítomní členovia predsedníctva.

Na pondelkovom brífingu o tom informoval predseda strany Dobrá voľba Tomáš Drucker. Ten vyjadril veľké znepokojenie nad obvinením Kusého z korupcie. „Toto obvinenie je veľmi vážne, korupcia je zlo,“ uviedol Drucker s tým, že zároveň plne rešpektuje prezumpciu neviny.

Situáciu berú vážne

Podľa Druckera je úlohou predsedu aj predsedníctva strany ukázať verejnosti, že situáciu berú vážne.

„Dnešné rozhodnutie predsedníctva považujeme za nevyhnutnú podmienku, aby sme sa ako strana Dobrá voľba a Umiernení naďalej vôbec mohli uchádzať o dôveru voličov,“ skonštatoval.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Neuhradené výdavky

Predsedníctvo bolo zároveň dodatočne informované, že mediálna agentúra, s ktorou kandidát spolupracoval, po obdržaní oneskorených a dodatočných faktúr od dodávateľov a kontrole ich relevantnosti eviduje neuhradené výdavky. Vo vzťahu k strane Dobrá voľba a Umiernení ide približne o 41-tisíc eur.

„Dôvodom sú dodatočné dodávateľské faktúry, predovšetkým ide o náklady na online reklamu v posledných dňoch a inzerciu,“ poznamenal Drucker s tým, že o existencii tohto záväzku nemali informácie.

„O vzniknutej situácii už rokujeme s Kresťanskodemokratickým hnutím a hnutím Sme rodina, ktoré kandidatúru pána Kusého finančne podporili,“ doplnil.

Strana Dobrá voľba a Umiernení doteraz prispela na kampaň cez transparentný účet sumou 105-tisíc eur. Podľa Druckera je strana ako jeden z piatich koaličných partnerov pripravená svoj podiel uhradiť.

Obvinený z prijímania úplatku

Neúspešný kandidát na primátora Bratislavy a bývalý starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý je obvinený z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku. Podľa vyšetrovateľa si mal vypýtať úplatok vo výške 150-tisíc eur.

Rudolf Kusý sa podľa svojej obhajkyne Evy Mišíkovej necíti byť vinným. Policajti Národnej kriminálnej agentúry zadržali Kusého 16. novembra v rámci protikorupčnej akcie s názvom Development. Neúspešný kandidát na primátora Bratislavy je po prepustení zo zadržania stíhaný na slobode.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Rudolf KusýTomáš Drucker
Firmy a inštitúcie Dobrá voľba a UmierneníKresťanskodemokratické hnutieSme rodina - Boris Kollár