Podnikatelia v cestovnom ruchu dostali druhú šancu, ministerstvo im vyplatí pandemickú pomoc za január a február

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Ministerstvo dopravy a výstavby SR opätovne otvára malú schému pomoci „de minimis“ pre sektor cestovného ruchu. Ide ešte o výzvu na poskytnutie príspevku ako pandemickú pomoc za mesiace január a február 2022 pre podnikateľov, ktorí mali žiadosť zamietnutú z dôvodu chyby alebo ju nestihli včas podať. Ako rezort v pondelok informoval, podnikatelia môžu posielať žiadosti od utorka (1. novembra) do piatka (11. novembra) 2022.

Dôsledné vyplnenie žiadosti

„Túto schému sme otvorili pre pretrvávajúci dopyt podnikateľov v cestovnom ruchu,“ uviedla štátna tajomníčka ministerstva dopravy Katarína Bruncková (nom. Sme rodina).

Vyzýva žiadateľov, aby svoje žiadosti nepodávali na poslednú chvíľu a aby si ich nezabudli dôkladne skontrolovať pred ich samotným podaním. „Budeme sa snažiť, aby mali peniaze na svojich účtoch čo najskôr,“ dodala Bruncková.

Podmienky sa nezmenili

Podmienky zostávajú rovnaké ako pri predošlých výzvach. Nárok na príspevok majú podnikatelia, ktorým sa tržby prepadli o vyše 40 % v porovnaní s obdobím pred pandémiou, v tomto prípade teda s januárom a februárom 2019.

Rezort dopravy za celé obdobie pandémie na pomoc cestovnému ruchu vynaložilo viac ako 185 miliónov eur. Bližšie informácie o aktuálnej výzve sú dostupné na webe ministerstva dopravy v časti Schémy pomoci: TU.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína Bruncková
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR